×

Tragiczny wypadek w Grębiszewie. Prokuratura apeluje do świadków

Tragiczny wypadek w Grębiszewie miał miejsce w poniedziałek przed południem. Na miejscu zginęły cztery osoby. Prokuratura apeluje o pomoc.

Tragiczny wypadek w Grębiszewie

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek (19 lipca). Na 207. kilometrze drogi krajowej numer 50 w Grębiszewie (woj. mazowieckie) samochód osobowy czołowo zderzył się z ciągnikiem siodłowym. Z pierwszych ustaleń wynikało, że kierowca osobowej toyoty z nieznanych powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem.

Na miejscu zginęły 4 osoby – 39-letnii ojciec i jego dwójka dzieci (5-letnia dziewczynka i 9-letni chłopiec) oraz 55-letni kierowca ciągnika. Matka (34 l.) dzieci została przewieziona do szpitala w stanie bardzo ciężkim. Rodzina pochodziła z powiatu otwockiego, a drugi zmarły kierowca z powiatu białostockiego.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

Prokuratura szuka nagrań

Śledczy zajmujący się tą sprawą zwrócili się z apelem do wszystkich, którzy posiadają nagrania pokazujące moment wypadku:

Jeżeli ktoś by posiadał nagranie wypadku, to proszę, aby skontaktował się z prokuraturą. Z pewnością przyczyniłoby się do obiektywnego wyjaśnienia przyczyn tego zdarzenia.

– powiedział prokurator rejonowy w Mińsku Mazowieckim Marek Sęktas, cytowany przez PAP.

Dzięki pomocy Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim dokonano oględzin samochodów przy użyciu specjalnego skanera 3D. Prokurator Sęktas wyjaśnił, że „urządzenie to umożliwia dokładne pomiary wszystkich parametrów oraz ich zobrazowanie w sposób plastyczny”.

Poza tym zlecono również oględziny ciągnika siodłowego i samochodu osobowego, które uczestniczyły w tragicznym wypadku. Chodzi m.in. o ustalenie ewentualnych uszkodzeń, które mogły doprowadzić do wypadku. Prokurator przekazał, że sekcje zwłok ofiar zostaną przeprowadzone w ciągu dwóch najbliższych dni. Obecnie trwają przesłuchania świadków.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl, www.gov.pl
Fotografie: KP PSP Mińsk Mazowiecki (miniatura wpisu), KP PSP Mińsk Mazowiecki

Może Cię zainteresować

zamknij