×

Gigantyczny karambol! Zderzyły się busy, pięć osobówek i ciężarówka

Tragiczny finał wypadku ośmiu pojazdów. Dwa busy, pięć samochodów osobowych oraz ciężarówka zderzyły się ze sobą. Na skutek kolizji śmierć poniosły dwie osoby. Pozostali uczestnicy incydentu również odnieśli obrażenia. Dwoje z nich trafiło do szpitala.

Zbiorowa kolizja

Lato to okres, w którym drastycznie wzrasta ilość wypadków na polskich drogach. Ciepła pogoda sprzyja przemieszczaniu się na dłuższe dystanse i niestety bardzo często osłabia czujność uczestników ruchu. Wczoraj miał miejsce kolejny wypadek drogowy. Tym razem do kolizji doszło w miejscowości Magnice pod Wrocławiem. Nieco przed godziną 17:00 na drodze krajowej numer 8 między Wrocławiem a Łagiewnikami zderzyły się ze sobą dwa busy, pięć samochodów osobowych oraz ciężarówka. Dyżurny dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, mł. bryg. Daniel Mucha, rzecznik prasowy dolnośląskiej straży pożarnej w wywiadzie udzielonym mediom mówił:

W zdarzeniu śmierć poniosły dwie osoby. Są to kierowca i pasażer jednego z busów, pracownicy budowlani. Dwie osoby – kierowca tira oraz kierowca drugiego busa – zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala.

Finał wypadku okazał się fatalny. Na skutek kolizji śmierć poniosły dwie osoby, a dwie inne trafiły do szpitala w ciężkim stanie. W związku z zablokowaniem drogi krajowej numer 8, policja wyznaczyła objazd przez pobliskie Wierzbice.

Tragiczny finał wypadku ośmiu pojazdów

Jak poinformował na antenie TVN24, starszy kapitan Tomasz Szwajnos, dwie osoby zginęły na miejscu a dwie z poważnymi obrażeniami są hospitalizowane. Dwoje poszkodowanych, których rany były niewielkie, otrzymali pomoc medyczną na miejscu. Łącznie pojazdami podróżowało czternaście osób. Ze względu na duży rozmiar kolizji, w akcji interwencyjnej uczestniczyło aż 11 zastępów straży pożarnej.

Na razie funkcjonariusze nie ustalili przyczyny wypadku. Policjanci oraz prokurator rozpoczęli już śledztwo, zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Jak wczoraj zapowiadało GDDiKA, utrudnienia w ruchu spowodowane wypadkiem nie powinny trwać dłużej niż pięć godzin.

Wypadków można uniknąć

Zespół Komunikacji Społecznej na stronie internetowej wrocławskiej policji zalecał, jak należy podróżować z ominięciem miejsca wypadku.

Jadąc drogą nr 8 od strony Kudowy- Zdrój w stronę Wrocławia należy przejechać przez miejscowości Wierzbice i Gniechowice w kierunku drogi krajowej nr 35. Również osoby jadące w kierunku Kudowy proszone są o kierowanie się na drogę nr 35 również przez miejscowość Gniechowice i Wierzbice. Osoby jadące od strony miejscowości Domasław kierowane są przez miejscowość Żurawina.

Pamiętajmy, że sporej części wypadków można by uniknąć, gdyby wszyscy kierowcy stosowali się do zasad Kodeksu Drogowego. Niestety wciąż nie brakuje nierozsądnych ludzi, którzy celowo decydują się na ryzykowne zachowania i nawet rejestrują je. Jednym z najbardziej oburzających przypadków był tzw. lot nad rondem, który zyskał ogólnoświatowy rozgłos.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), maps.google, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij