×

78-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Laweta dosłownie zmiotła pieszych z przejścia

Tragiczne zderzenie z lawetą miało miejsce na ul. Lubelskiej w Puławach. Rozpędzone auto z przyczepą wjechało w samochód osobowy, a następnie uderzyło w pieszych. W wyniku zderzenia 5 osób przewieziono do pobliskiego szpitala. Kto zawinił? Wypadek zarejestrowała kamera miejska.

Tragiczne zderzenie z lawetą

Do poważnego wypadku doszło w piątek 18 listopada tuż przed godziną 17:00 na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej z ul. Norwida. Tragiczne zdarzenie z lawetą nastąpiło w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa. 78-letni mieszkaniec miasta, skręcając na ulicę Norwida nie przepuścił jadącego z naprzeciwka od strony Lublina, kierowcy lawety Iveco.

Jak informuje policja, w wyniku zderzenia pojazdów, laweta wypadła z drogi i uderzyła w dwoje pieszych: 39-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę, oczekujących na zmianę sygnalizacji świetlnej. Ranny został także 52-letni mężczyzna, mieszkaniec Puław. Doznał obrażeń ciała w wyniku uderzenia części oderwanego elementu pojazdu. Wśród poszkodowanych są także 34-letni kierowca Iveco i jego 43-letnia pasażerka.

Poszkodowani trafili do szpitala, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy

Cała piątka trafiła do pobliskiego szpitala. Poszkodowanym udzielono pomocy i przeprowadzono szereg badań. W konsekwencji cztery osoby opuściły szpital. Jednak, 39-letnia piesza, która doznała cięższych obrażeń nie została wypisana. Kierowcy obu pojazdów w momencie zdarzenia byli trzeźwi.

Nagranie zarejestrowane przez kamerę monitoringu udostępniono w sieci.

Funkcjonariusze ustalają okoliczności wypadku. Dodatkowo apelują do kierowców o zachowanie większej ostrożności oraz o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Tym bardziej w sezonie jesienno-zimowym, gdzie gwałtowne zmiany temperatur powodują, że drogi są oblodzone. W taki przypadku nie trudno wpaść w poślizg co może przyczynić się do powstania tragedii.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: KWP Lublin/Materiały policyjne (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować