×

Tragiczna śmierć młodego policjanta. Wlekli go za samochodem przez 2 kilometry

28-letni Andrew Harper próbował udaremnić trzem nastoletnim złodziejom kradzież quada. Podbiegł do odjeżdżającego samochodu i stanął na pętli liny holowniczej, gdy ta się zacisnęła. Tragiczna śmierć młodego policjanta wstrząsnęła mieszkańcami Wielkiej Brytanii.

Tragiczna śmierć młodego policjanta

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2019 roku w Berkshire (Wielka Brytania). 28-letni Andrew Harper pełnił służbę ze swoim kolegą, gdy trzech nastolatków próbowało ukraść quada.

Harper ruszył do akcji, aby udaremnić kradzież. Mężczyzna podbiegł do samochodu, na którym nastolatkowie umieścili quada i stanął na pętli liny holowniczej, która zacisnęła się, oplatając nogę 28-latka. Przez ponad 2 kilometry policjant był wleczony za samochodem złodziei. Mężczyzna zmarł na skutek poniesionych obrażeń. Andrew wziął ślub miesiąc wcześniej. Zaczynał nowe życie…

Nastoletni złodzieje śmiali się podczas procesu

Winnymi śmierci policjanta są 19-letni Henry Long, który kierował uciekającym pojazdem, 18-letni Jessie Cole i jego rówieśnik, Albert Bowers. Młodzi mężczyźni stanęli przed sądem.

Prokuratura przekonywała, że złodzieje doskonale wiedzieli, że ciągną policjanta za samochodem. Obrońcy nastolatków podkreślali natomiast, że nie mogli oni przewidzieć takiego przebiegu zdarzeń. Najbardziej jednak szokuje zachowanie oskarżonych. Chociaż ich kradzież quada kosztowała życie młodego mężczyzny, u nastolatków na sali sądowej na próżno było szukać śladów skruchy. Co więcej, mężczyznom wyraźnie dopisywał dobry humor. Śmiali się i żartowali podczas procesu. Czy tak wygląda ktoś, kto odczuwa wyrzuty sumienia i jest świadomy, że przez niego zginął człowiek?

Ostatecznie są uznał ich za winnych spowodowania śmierci policjanta, ale oczyścił nastolatków z zarzutu morderstwa.

Żona zmarłego pisze do Borisa Johnsona

Chociaż wyrok nie przywróci życia 28-latkowi, wysokość kar, jakie otrzymali nastolatkowie, wzbudza wiele wątpliwości.

Kierujący pojazdem Long został skazany na 16 lat więzienia, a pasażerowie Cole i Bowers na 13. Te wyroki zszokowało brytyjską opinię publiczną, szczególnie ze względu na lekceważące zachowanie złodziei, którzy ani przez moment nie wyrazili żalu z powodu tego, co się stało. Czy to możliwe, że przez ponad 2 kilometry żaden z nich nie zorientował się, że ciągną za samochodem policjanta?

Żona zmarłego, która została wdową miesiąc po ślubie, nie może się pogodzić z oczyszczeniem nastolatków z zarzutu morderstwa. Kobieta napisała do premiera Borisa Johnsona, aby poprosić o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij