×

Tragiczna śmierć 28-letniego piłkarza. Silny podmuch wiatru zdmuchnął go z tira

Tragiczna śmierć 28-letniego piłkarza wielkopolskiego klubu Błękitni Wronki. Wypadek wydarzył się w czwartek 27 sierpnia. Jeszcze wczoraj koledzy z klubu prosili o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia 28-latka. Niestety, wkrótce przekazano smutną wiadomość. Bartosz Nowak zmarł.

Kariera piłkarska Bartosza Nowaka

Bartosz Nowak był wychowankiem Pogoni Lwówek. Następnie grał w klubach Rzemieślnik Kwilcz, Warta Międzychód, Warta Gorzów Wielkopolski, Warta Międzychód i Pogoń Lwówek.

Od ostatniego sezonu Bartosz należał do Błękitnych Wronki. Niestety, to ostatni klub, z jakim występował młody piłkarz.

Tragiczna śmierć 28-letniego piłkarza

Młody piłkarz zarabiał na życie, pracując przy załadunku tirów. 27 sierpnia, gdy Bartosz był w pracy, doszło do tragedii.

W trakcie zakładania plandeki Nowak został strącony z naczepy przez silny podmuch wiatru. Gdy spadał, z impetem uderzył się w głowę o bele drewna.

28-latka próbowano reanimować. Przetransportowano go do szpitala. Jeszcze wczoraj klub piłkarski Błękitni Wronki prosił o modlitwę w intencji powrotu młodego piłkarza do zdrowia. Niestety, życia Bartosza Nowaka nie udało się uratować.

Smutną wiadomość o śmierci zawodnika Błękitnych Wronki przekazano w piątek 28 sierpnia.

Z przykrością informujemy, że dziś odszedł nasz zawodnik Bartosz Nowak – na zawsze pozostaniesz w naszych sercach Rodzinie i Najbliższym przekazujemy wyrazy współczucia

— czytamy w komunikacie klubu na Facebooku.

Z przykrością informujemy, że dziś odszedł nasz zawodnik Bartosz Nowak – na zawsze pozostaniesz w naszych sercach 🖤 Rodzinie i Najbliższym przekazujemy wyrazy współczucia.

Opublikowany przez MKS Błękitni Wronki Piątek, 28 sierpnia 2020

Po tej tragedii drużyna jest w złym stanie psychicznym. Pomimo tego, mecz, który zaplanowano na niedzielę, ma się odbyć zgodnie z przewidywaniami, chociaż bez udziału Bartosza. Drużyna chce zagrać, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego kolegi.

Od wczoraj kondolencje dla rodziny Bartosza napływają nie tylko od kibiców drużyny, ale i od osób z całego kraju, poruszonych tragicznymi okolicznościami śmierci 28-letniego piłkarza.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij