×

Tragedia w Koszalinie! Dwójka małych dzieci wypadła z okna na 9. piętrze

Tragedia w Koszalinie! Dwójka dzieci wypadła z 9. piętra bloku. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ulicy Władysława IV. Dziewczynka i chłopiec znajdowali się pod opieką mamy. Wystarczyła jedynie chwila nieuwagi…

Matka przygotowywała kolację

Rodzina z czwórką dzieci mieszkała w bloku przy ulicy Władysława IV w Koszalinie. Tego wieczoru ojciec dzieci był w pracy. Natomiast matka opiekowała się całą czwórką – 4-letnim chłopcem, 5-letnią dziewczynką, a także dwójką młodszych dzieci. Jedno z nich ma dwa lata, a drugie zaledwie rok.

Ta rodzina mieszkała tu od pół roku, wynajmowali mieszkanie. Ojciec pracował, matka zajmowała się dziećmi

– mówią sąsiedzi.

Wczoraj (30 czerwca) po godzinie 20.30, kobieta przygotowywała kolację. W tym czasie 4-latek i 5-latka mieli bawić się w swoim pokoju. Wystarczyła chwila nieuwagi, żeby doszło do ogromnego nieszczęścia.

Tragedia w Koszalinie. Dzieci wypadły z 9. piętra

O godzinie 20.35 policja otrzymała dramatyczne zgłoszenie. Gdy funkcjonariusze dotarli do bloku przy ul. Władysława IV, usłyszeli od 26-letniej matki, że w chwili tragicznego wypadku przebywała w kuchni. Kobieta była w szoku. Wkrótce jej stan pogorszył się na tyle, że policjantom nie udało się dowiedzieć niczego więcej.

Nie wiadomo dokładnie, jak doszło do tej tragedii. Wszystko wskazuje na to, że 4-latek i 5-latka wykorzystali nieuwagę mamy. Wystarczyła chwila, a dzieci wypadły z okna na 9. piętrze bloku!

Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku

– twierdzi rzecznik koszalińskiej policji asp. Rafał Skoczylas.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się karetka. Niestety, mimo prób reanimacji, rodzeństwa nie udało się uratować. Dzieci zginęły na miejscu.

Jak zdradziła reporterowi RMF FM Monika Kosiec, oficer prasowa koszalińskiej policji, w momencie tragedii ojca nie było w domu. Przyjechał tuż po tym, jak doszło do nieszczęścia.

Wiadomo, że zarówno matka, jak i ojciec dzieci, byli trzeźwi. Obecnie 26-latka jest pod opieką lekarzy.

Policja i prokurator pracują nad ustaleniem dokładnej przyczyny i okoliczności wypadku.

Coraz więcej upadków z okna przez dzieci

Niestety takich zdarzeń jest w ostatnim czasie coraz więcej. W czerwcu 2-latek wypadł z okna kamienicy przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu.

Gdy do tego doszło, jego rodzice byli w mieszkaniu. Chłopiec miał jednak dużo szczęścia. Przeżył upadek z 5 metrów, ponieważ spadł na wąski pas zieleni przy budynku.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować