×

Podlaskie: Tragiczny wypadek na torach. Dwie młode osoby zginęły na miejscu

Tragedia na przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś w woj. podlaskim. Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż po godzinie 16.00. To właśnie wtedy pociąg relacji Białystok – Warszawa śmiertelnie potrącił dwie młode osoby. Dziewczyna i chłopak nie mieli najmniejszych szans na przeżycie.

Tragedia na przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś

Policja potwierdziła już, że odebrała zgłoszenie o tragicznym wypadku.

O godzinie 16.25 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś doszło do potrącenia przez pociąg PKP dwójki młodych ludzi – mówi Marcin Gawryluk z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji

Póki co funkcjonariusze nie podają jednak więcej szczegółów dotyczących zdarzenia.

Tragedia na przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś

Pixabay

Utrudnienia w ruchu pociągów

Na miejscu wypadku trwa dochodzenie. W związku z tym utrudniony jest ruch pociągów. Pasażerowie, którzy jadą w kierunku Warszawy, muszą liczyć się z opóźnieniami. Póki co nie wiadomo, jak długo potrwają.

Śmierć na torach

To nie pierwszy przypadek w tym roku, kiedy to przejazd kolejowy okazał się być dla człowieka śmiertelnie niebezpieczny. Około 5 miesięcy temu wyjątkowo głośno było o tragedii w Puszczykowie. Pociąg Intercity relacji Katowice-Gdynia wjechał tam w karetkę pogotowia, która utknęła pomiędzy rogatkami. Do sieci trafiło wówczas nagranie z tragicznego wypadku, na którym widać, jak pociąg dosłownie zmiótł z torów karetkę. Śmierć na miejscu poniosły wtedy dwie osoby. Jedna została ciężko ranna.

Śmierć na torach nie zawsze musi być jednak powiązana z rozkojarzeniem ludzi, którzy przypłacili chwilę nieuwagi życiem. Zdarza się, że odpowiedzialne za nią są osoby trzecie. Tak było w ostatnim czasie w Niemczech, gdzie 40-letni mężczyzna z Erytrei celowo pchnął pod nadjeżdżający pociąg matkę z dzieckiem. Kobiecie cudem udało się uniknąć śmierci – w ostatniej chwili przetoczyła się z torów. Nie miała jednak najmniejszych szans na to, aby uratować swoje dziecko.

Policja apeluje, aby za każdym razem, kiedy znajdujemy się w pobliżu przejazdu kolejowego, zachowywać szczególną ostrożność. Pociąg to nie samochód i potrzebuje znacznie więcej czasu i odległości do całkowitego zatrzymania. Pamiętajmy o tym.

_______________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij