×

Tragedia na basenie w Jantarze. 13-latek zasłabł podczas treningu pływackiego, a chwilę później zmarł

Tragedia na basenie w Jantarze. 13-letni chłopiec zasłabł podczas treningu pływackiego. Chociaż sprawnie podjęto akcję reanimacyjną, nastolatek nie przeżył. Przed budynkiem szkoły podstawowej, do której uczęszczał, pojawiły się kwiaty i znicze. Tak koledzy żegnają swojego rówieśnika.

Tragedia na basenie w Jantarze

13-latek doskonale pływał. Jak podaje „Dziennik Bałtycki” chłopiec w ubiegłym roku zdał egzamin na młodszego ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, startował też w zawodach.

W środę, 2 lutego 2022 r. w jednym z basenów w Jantarze doszło do ogromnej tragedii. 13-latek zasłabł podczas treningu pływackiego. Mimo udzielonej mu pomocy, chłopiec zmarł po przewiezieniu do szpitala w Gdańsku.

Mamy takie zdarzenie na terenie Prokuratury Rejonowej w Malborku. Podczas treningu pływackiego chłopiec stracił przytomność. Próbowano przywrócić mu funkcje życiowe. Na miejscu był lekarz i ratownicy. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Niestety w szpitalu zmarł

– komentuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, cytowana przez „Dziennik Bałtycki”.

TTragedia na basenie w Jantarze
Pixabay

Koledzy żegnają 13-latka

Chłopiec pochodził z Drewnicy. Uczył się w jednej ze szkół podstawowych w Gdańsku. Treningi pływackie, w których uczestniczył 13-latek, odbywały się w ramach pozaszkolnej aktywności i nie były organizowane przez placówkę.

Teraz koleżanki i koledzy 13-latka muszą go pożegnać. Przed szkołą podstawową pojawiły się kwiaty i znicze. Postawiono tam też zdjęcie zmarłego chłopca. Jego koledzy bardzo przeżywają to, co się wydarzyło.

Sprawą śmierci młodego sportowca zajęła się prokuratura w Malborku.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij