×

To już koniec brytyjskiej monarchii? Przerażająca przepowiednia Nostradamusa

To już koniec brytyjskiej monarchii? Przepowiednia Nostradamusa sprzed 5 wieków budzi niepokój. Dla wielu wizja znanego astrologa nie pozostawia żadnych wątpliwości.

XVI-wieczny mistyk

Nostradamus, żyjący w XVI wieku francuski astrolog, aptekarz i filozof należy do jasnowidzów szczególnie poważanych z powodu trafności swoich wizji. Kłopot polega na tym, że są one spisane tak skomplikowanym językiem i zaszyfrowane przez samego autora, że ich interpretacja jest bardzo trudna. Przeważnie ich trafność wychodzi na jaw dopiero po tym, jak już się sprawdzą.

Z perspektywy czasu ocenia się, że Nostradamus przewidział dojście do władzy Adolfa Hitlera, zamach na World Trade Center, a nawet tragiczna śmierć księżnej Diany.

Rok temu, gdy świat zmagał się z pierwsza falą pandemii koronawirusa, wielbiciele Nostradamusa odkryli, że 5 wieków temu przepowiedział on wielką plagę, która dotknie Europę, a zwłaszcza Włochy.

To już koniec brytyjskiej monarchii?

Obecnie, w sytuacji, gdy brytyjska rodzina królewska zmaga się z kryzysem porównywalnym do abdykacji Edwarda VIII dla amerykańskiej rozwódki Wallis Simpson, tabloidy przypominają o przepowiedni Nostradamusa dotyczącej upadku potężnego, królewskiego rodu (co ma nastąpić, gdy umrze obecny władca kraju i prawdopodobnie chodzi o królową Elżbietę II).

Jak napisał mistyk w pismach „Centure 8 Quatrain 97”:

Pod koniec wojny zmieniają się wielkie mocarstwa. Nad brzegiem rodzi się troje pięknych dzieci. Ruina dla nich, gdy będą dorośli. Zmiana królestwa kraju sprawi, że zobaczycie, jak przestaje rosnąć.

Brytyjskie tabloidy „troje pięknych dzieci” utożsamiają z księciem Williamem, jego bratem Harrym i ich stryjeczną siostrą, księżniczką Beatrycze. Przypominają, że książę William urodził się siedem dni po zakończeniu wojny o Falklandy, o której, ich zdaniem, Nostradamus wspomina we fragmencie o końcu wojny, który przyniesie zmianę wielkich mocarstw. Idąc tym tropem, „brzeg morza” też wydaje się oczywisty, zwłaszcza, że Wielka Brytania jest wyspą.

Przepowiednia o ruinie mocarstwa po osiągnięciu przez książęta i księżniczkę dorosłości jest interpretowana jako Brexit, Megxit i skandale związane z księciem Andrzejem, ojcem księżniczki Beatrycze.

Sceptycy zwracają uwagę na to, że nie wszystko kręci się wokół rodziny Windsorów, a poza tym Nostradamus pisał o królestwach, ponieważ w czasach, kiedy żył, nie znano innego modelu rządzenia niż monarchia, więc używając tego terminu równie dobrze mógł mieć na myśli kraj, który nie jest monarchią, tylko nie potrafił tego nazwać.

O tym, co chciał przekazać pewnie jak zwykle, dowiemy się po fakcie…

Źródła: www.radiozet.pl, kobieta.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Wikipedia, Instagram, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować