×

13-latka chciała odebrać sobie życie, ponieważ cały czas doświadczała przemocy ze strony kolegów z klasy

Tayla ma tylko 13 lat, a już próbowała odebrać sobie życie. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci. Jej koledzy ze szkoły Dysart State School w Queensland w Australii, wybrali ją jako ofiarę i cały czas jej dokuczali. Szydzili, kradli pieniądze i popychali. Mama była przerażona, gdy dowiedziała się, jak naprawdę wygląda życie jej dziecka. Nie miała pojęcia, że w szkole przechodzi piekło.

Życzyli jej śmierci, mówili, żeby się utopiła lub skoczyła z urwiska…

tayla-ofiara-przemocy-1

Gdy uczniowie dowiedzieli się, jaki ma numer telefonu, zaczęły się wyzwiska także w SMS-ach.

Otrzymywała wulgarne i przerażające wiadomości, z których jasno wynikało, że ktoś nakłania ją do popełnienia samobójstwa. Tayla nie chciała więcej pójść do szkoły…

tayla-ofiara-przemocy-2

Kiedy mama dziewczynki poszła do szkoły, aby wyjaśnić kwestię mobbingu, dyrekcja zaproponowała, aby Tayla podczas przerw przebywała samotnie w wydzielonym pomieszczeniu.

Chciałam tylko mieć spokój, a tak naprawdę czułam się jak w więzieniu. Nie chciałam być odcięta.

Dyrektor powiedział kobiecie, że to najlepsze rozwiązanie, ponieważ Tayla najwidoczniej robi coś dziwnego i dlatego dzieci jej dokuczają.

tayla-ofiara-przemocy-3

Dziewczynka nie dawała sobie rady z tym wszystkim. Zaczęła rysować oprawców i siebie jako zmarłą osobę. Przestała jeść i rozmawiać z ludźmi.

tayla-ofiara-przemocy-4

Rodzice szukali pomocy w poradni, ale i to nie pomogło. Desperacja dziewczynki była tak wielka, że sama napisała petycję i umieściła ją w Internecie. Ludzie byli poruszeni jej losem i żywo zareagowali na jej sytuację. Ponad 10 tysięcy osób złożyło swoje podpisy, a rodzice podzielili się własnymi doświadczeniami, związanymi z zastraszaniem ich dzieci.

Nie wiem co robić i gdzie iść, aby uzyskać pomoc. Moje życie to piekło. Proszę podpiszcie tę petycję, aby szkoła Dysart State zrobiła coś w sprawie mobbingu. Proszę także o to, aby ktoś zwrócił się do władz, aby pomogły mi w tej sprawie.

Niestety petycja źle wpłynęła na los 13-latki w szkole. Jej oprawcy niczego się nie bali i jeszcze bardziej się nad nią znęcali. Zaledwie kilka tygodniu po tym, jak szukała pomocy w Internecie, próbowała odebrać sobie życie.

Chciałam odejść z tego świata raz na zawsze i nigdy nie wrócić.

tayla-ofiara-przemocy-5

Władze szkoły odmówiły zajęcia jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie.

Szkoła nie zrobiła nic, aby ochronić moją córkę. Wiem, że jedynym wyjściem jest zabranie jej z tej szkoły. Jeśli tego nie zrobię, wiem, że Tayla odbierze sobie życie, ponieważ nie daje już rady…

Aby chronić życie dziecka, rodzice i urząd ds. opieki nad nieletnimi, podjęli decyzję o zmianie miejsca zamieszkania. Tayla mieszka na razie u dziadków i już po kilku dniach można zauważyć zmianę w jej zachowaniu.

Mamy nadzieję, że rodzina wkrótce będzie mogła być razem i wesprze 13-latkę. Nam nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki, aby Tayla w końcu mogła w spokoju kontynuować naukę w szkole pełnej szacunku i przyjaźni.

tayla-ofiara-przemocy-6

Polecane

Może Cię zainteresować