×

Wyciekły filmy pokazujące, jak Talibowie świętują zwycięstwo. Trudno uwierzyć

Talibowie jeżdżą autkami w parku rozrywki. Tymczasem przejęty przez nich kraj pogrąża się w chaosie. Mieszkańcy są zrozpaczeni i próbują robić wszystko, aby wydostać się z Afganistanu. Co rusz, docierają do nas głosy przerażonych kobiet i dzieci.

Talibowie świętują, a ludzie uciekają w popłochu…

Nikt nie wie do końca, jak będzie wyglądało teraz życie w Afganistanie. Kraj ten został właśnie przejęty przez talibskich bojowników. Ludzie są przerażeni. Kobiety błagają o pomoc, martwią się swoim losem i tym, jak bardzo ich codzienność się teraz zmieni.

Afgańczycy uciekają w popłochu. Podejmują naprawdę desperackie próby, aby przedostać się w bezpieczne miejsce, często tracąc przy tym życie. Tak, jak w czasie szturmu na lotnisko w Kabulu i wspinania się na samolot.

Z kolei Talibowie świętują swoje zwycięstwo. Filmy z tych chwil można odnaleźć w Internecie. Niektóre z nich wyglądają wręcz surrealistyczne.

Talibowie jeżdżą autkami w parku rozrywki

Do takich nagrań należy film, który pokazuje talibskich bojowników bawiących się w parku rozrywki. Mężczyźni z bronią w ręku jeździli małymi, elektrycznymi samochodzikami.

Z kolei na innym nagraniu, które udostępnił francuski portal informacyjny Mediavenir, widać Talibów świetnie bawiących się na karuzeli.

Film udostępniony przez niezależnego dziennikarza Assada Hanna pokazuje rozweselonych talibów, którzy skaczą na trampolinie. Radośnie pokrzykując.

To jeszcze nie wszystko. Możemy znaleźć także film, który pokazuje, jak bojownicy korzystają ze sprzętu, który znajduje się na siłowni mieszczącej się w pałacu prezydenckim.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować