×

Tajna Żabka poza Polską! Miejsce, w którym się znajduje jest sporym zaskoczeniem

Tajna Żabka poza Polską. Sieć sklepów rozwija bezobsługowe placówki. W planach jest ekspansja do szkół, szpitali oraz niektórych zakładów pracy. Sporym zaskoczeniem jest jednak miejsce pojawienia się pierwszej z takich Żabek. Gdzie ją zamontowano? Co to jest Żabka Nano? Jak robi się w niej zakupy?

Tajna Żabka poza Polską. Gdzie stanęła pierwsza Żabka Nano?

Już pod koniec lipca portal instalki.pl donosił o planach ekspansji bezobsługowych sklepów Żabka Nano. Zakładano, że nowe placówki mogą pojawić się w szkołach i szpitalach. Tymczasem pierwsza z takich Żabek stanęła w fabryce Tesli w Niemczech.

Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji

– informują w oświadczeniu nadesłanym poznańskiemu oddziałowi „Gazety Wyborczej” przedstawiciele Żabki.

Żabka Nano, w której nie ma fizycznej obsługi, została uruchomiona na terenie zakładu należącego do Elona Muska. Niedługo potem na Facebooku zaczęły się pojawiać zdjęcia innowacyjnego sklepu, który stanął w przestrzeni socjalnej dla pracowników Tesla Gigafactory w Berlinie.

W Polsce do tej pory postawiono 50 sklepów Żabka Nano.

Niedawno działająca w Polsce firma informowała, że pod szyldem Żabka Nano działa już 50 innowacyjnych placówek wspieranych przez sztuczną inteligencję, co czyni Grupę Żabka największą w Europie siecią sklepów autonomicznych. Pięćdziesiąta placówka zlokalizowana jest w klimatycznych przestrzeniach warszawskiej Fabryki Norblina. Wcześniej jedna z nich stanęła np. w Decathlonie w Piasecznie.

– czytamy na Business Insiderze.

Co to jest Żabka Nano? Jak robi się w niej zakupy?

Żabka Nano, to najnowsza generacja bezobsługowego sklepu Żabki. Klient może do niego wejść, jeśli przyłoży kartę płatniczą do terminala, a przed pierwszymi zakupami poda numer telefonu, na który będzie otrzymywać wiadomości tekstowe z potwierdzeniem transakcji.

Po wejściu do środka, wystarczy zabrać z półki wybrane produkty i wyjść. Wszystko naliczy się automatycznie.

Zamontowany w Żabce Nano system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu do Żabki Nano karty płatniczej

– doskonale tłumaczy cały mechanizm Żabki Nano portal instalki.pl.

Sieć sklepów Żabka zapewnia, że system kamer w bezobsługowych punktach gwarantuje zachowanie prywatności klientów, bo nie rejestruje obrazu.

Źródła: businessinsider.com.pl, www.instalki.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij