×

Tajemnicza para z fotografii. Internautom udało się ustalić tożsamość postaci

Tajemnicza para z fotografii stała się obiektem zainteresowania tysięcy ludzi na całym świecie, pragnących rozwikłać zagadkę, kim są młodzi ludzie. Czy to naprawdę możliwe, że zdjęcie znaleziono w okolicy hipermarketu Tesco?

Tajemnicza para z fotografii. Ustalono, kto jest na zdjęciu

W Internecie nie brakuje poruszających, czarno-białych zdjęć, przedstawiających ofiary Holocaustu czy rodziny rozdzielone z powodu II wojny światowej. Jakiś czas temu na stronie Muzeum Auschwitz ukazała się fotografia przedstawiająca trójkę dzieci, które zmarły w komorze gazowej niedługo po wykonaniu zdjęcia.

Właśnie dlatego, gdy do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające parę młodych ludzi, wśród internautów pojawiły się skojarzenia, że być może zakochani również ponieśli tragiczną śmierć np. w obozie koncentracyjnym. Fotografia była wielokrotnie publikowana w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Publikujący podawali rozmaite źródła pochodzenia zdjęcia. Jedni twierdzili, że znaleźli je w okolicy Tesco, jeszcze inni uważali, że natrafili na nie w Biedronce bądź w Lidlu.

W jednym z opisów zdjęcia można przeczytać:

Hej, czy ktoś może pomóc? Znalazłam zdjęcie koło Tesco. Na odwrocie jest napisane »Mama i Tata 1955«. Chciałabym to zwrócić, bo wygląda na wartościową pamiątkę. Może udostępnicie i tak znajdziemy właściciela?

Zdjęcie z tajemniczą parą udostępniane było nie tylko w Polsce, ale i poza nią. Wtedy w treści pojawiały się inne zagraniczne sklepy albo nawet muzea, pod którymi rzekomo odnaleziono starą fotografię!

Wybrane posty doczekały się nawet kilkudziesięciu tysięcy udostępnień. W końcu udało się ustalić, w jakich okolicznościach zostało zrobione zdjęcie.

Zaskakujące źródło

Pierwszy wpis, zawierający wspomniane zdjęcie opublikował w sieci wówczas 34-letni Ariel Plavnik z Izraela. Pracownik biura turystycznego, działającego w mieście Kefar Sawa postanowił dla żartu przerobić przypadkowe zdjęcie i sprawdzić, jak zareagują na to inni.

Postarzone zdjęcie opublikował na Facebooku z prośbą o pomoc w odnalezieniu jego właściciela. Ostatecznie udało się ustalić, że zdjęcie jest jedynie… kadrem z filmu „Powrót do przyszłości”. Przedstawiona na zdjęciu para, to aktorzy Crispin Glover i Lea Thompson, czyli filmowi rodzice głównego bohatera Marty’ego McFlya.

tajemnicza para z fotografii 2
Twitter

Film z lat osiemdziesiątych pt: „Powrót do przyszłości” to historia Marty’ego, który przenosi się w lata 50. za pomocą wehikułu czasu. Nieumyślnie przeszkadza w zapoznaniu swoich rodziców, co wywołuje poważne konsekwencje i grozi zmianą historii.

Źródła: kultura.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij