×

Tajemnicza para z fotografii. Internautom udało się ustalić tożsamość postaci

Tajemnicza para z fotografii stała się obiektem zainteresowania tysięcy ludzi na całym świecie, pragnących rozwikłać zagadkę, kim są młodzi ludzie. Czy to naprawdę możliwe, że zdjęcie znaleziono w okolicy hipermarketu Tesco?

Tajemnicza para z fotografii

W internecie nie brakuje poruszających, czarno-białych zdjęć, przedstawiających ofiary Holocaustu czy rodziny rozdzielone z powodu II wojny światowej. Niedawno na stronie Muzeum Auschwitz ukazała się fotografia przedstawiająca trójkę dzieci, które zmarły w komorze gazowej niedługo po wykonaniu zdjęcia.

Właśnie dlatego, gdy do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające parę młodych ludzi, wśród internautów pojawiły się skojarzenia, że być może zakochani również ponieśli tragiczną śmierć np. w obozie koncentracyjnym. Fotografia była wielokrotnie publikowana w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Publikujący podawali rozmaite źródła pochodzenia zdjęcia. Jedni twierdzili, że znaleźli je w okolicy Tesco, jeszcze inni uważali, że natrafili na nie w Biedronce bądź w Lidlu.

W jednym z opisów zdjęcia można przeczytać:

Hej, czy ktoś może pomóc? Znalazłam zdjęcie koło Tesco. Na odwrocie jest napisane »Mama i Tata 1955«. Chciałabym to zwrócić, bo wygląda na wartościową pamiątkę. Może sharujecie i tak znajdziemy właściciela?

Wybrane posty doczekały się nawet kilku tysięcy udostępnień. Jeden z nich ma ich aż 23 000! W końcu udało się ustalić, w jakich okolicznościach zostało zrobione zdjęcie.

Zaskakujące źródło

Pierwszy wpis, zawierający wspomniane zdjęcie opublikował w sieci 34-letni Ariel Plavnik z Izraela. Pracownik biura turystycznego, działającego w mieście Kefar Sawa postanowił dla żartu przerobić przypadkowe zdjęcie i sprawdzić jak zareagują na to inni.

Postarzone zdjęcie opublikował na Facebooku z prośbą o pomoc w odnalezieniu jego właściciela. Ostatecznie udało się ustalić, że zdjęcie jest jedynie… kadrem z filmu „Powrót do przyszłości”. Przedstawiona na zdjęciu para to aktorzy Crispin Glover i Lea Thompson, czyli filmowi rodzice głównego bohatera Marty’ego McFlya.

Film z lat osiemdziesiątych pt: „Powrót do przyszłości” to historia Marty’ego, który przenosi się w lata 50. za pomocą wehikułu czasu. Nieumyślnie przeszkadza w zapoznaniu swoich rodziców, co wywołuje poważne konsekwencje i grozi zmianą historii.

Źródła: kultura.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij