×

Łukasz Szumowski na kolejnym urlopie. Zdjęcie z wakacji krąży po sieci

Szumowski wyjechał na urlop. Tym razem za granicę. Poprzedni, który spędzał w Polsce, przerwała mu rosnąca krzywa zakażeń…

Dymisja ministra zdrowia

18 sierpnia Łukasz Szumowski oficjalnie potwierdził krążące od tygodni pogłoski o swojej rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia. Nie wszyscy przyjęli tę decyzję ze zrozumieniem. Niektórzy wypominali ministrowi, że jeszcze 31 lipca w Gościu Wydarzeń zapewnił :

Broń Boże, nie chcę odchodzić. Jest w tej chwili wyzwanie koronawirusa.

Od tamtej pory sytuacja epidemiologiczna w Polsce znacząco się pogorszyła. Dzienna liczba nowych zakażeń niebezpiecznie zbliża się do tysiąca. W tej sytuacji rezygnacja szefa kluczowego resortu, na dodatek dzień po dymisji jednego z wiceministrów, u wielu Polaków wzbudziła niepokój. Pojawiły się podejrzenia, że jest dużo gorzej niż myśleliśmy, a Szumowski o tym wie i dlatego odchodzi.

Szumowski wyjechał na urlop

Znajomi byłego ministra przekonują za to, że był po prostu zmęczony nawałem obowiązków. Być może jest w tym trochę prawdy, bo pierwsze, co zrobił po posprzątaniu biurka, był wyjazd na urlop. Poprzedni, w lipcu, musiał przerwać ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Teraz, po dymisji, już mu nikt nie przeszkodzi.

Łukasz Szumowski z rodziną wybrał się na Fuertaventurę, korzystając z tego, że w połowie sierpnia Wyspy Kanaryjskie ponownie otworzyły się na turystów.

Jak ustalił Super Express, były minister wypoczywa w Morro Jable. Tam wypożyczył jacht i pływa po okolicznych wodach. To na pewno bezpieczniejsza sposób na spędzanie wakacji niż przebywanie z zatłoczonym kurorcie.

Wprawdzie Wyspy Kanaryjskie należą do regionów świata relatywnie lekko dotkniętych pandemią, odnotowano tam tylko 4990 przypadków zakażeń, jednak miło wiedzieć, że Szumowski stosuje się do promowanej przez siebie samego zasady dystansu społecznego.

 

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.popularne.pl, www.popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij