×

Sztorm Jorge uderzył w Irlandię! Jego siła była tak potężna, że przewróciła ciężarówkę

Sztorm Jorge uderzył w Irlandię z ogromną siłą! Teraz zagrożona jest Wielka Brytania, gdzie potężny wiatr oraz ulewne deszcze już dały się we znaki mieszkańcom.

Kolejny sztorm zaatakował Anglię

To już czwarty tydzień burzliwej pogody na terenie Anglii. Sztorm Jorge wywołał ostrzeżenia pogodowe rozciągające się od Kornwalii po północną Szkocję i do Irlandii Północnej. Met Office podało, że w wyższych rejonach Szkocji przewiduje się stałe opady śniegu, a w niektórych miejscach nawet do 30 cm!

Ulewny deszcz przyszedł na początku lutego razem ze sztormem Ciara i trwał w trakcie sztormu Dennis. Teraz sztorm Jorge przyczynił się do rekordowego poziomu rzeki, w wyniku czego setki strażaków pracowało nad ochroną przeciwpowodziową i pompami w całym kraju.

W sobotę w Wiltshire zamknięto zalane drogi, a kilkunastu ludzi uratowano z samochodów pozostawionych w wodzie w Devon i Somerset. Most Ouse w Humberside zamknięto dla pojazdów o wysokich bokach, a ograniczenie prędkości obniżono do 40 km/h.

Sztorm Jorge uderzył w Irlandię

Galway to hrabstwo znajdujące się w Irlandii, w którym prędkość wiatru osiągnęła sporą szybkość – w porywach miał nawet 133 km/h! Nic dziwnego, że był wstanie przewrócić poruszającą się po drodze ciężarówkę!

Na szczęście kierowcy nic się stało i uzyskał on pomoc od osoby, która jechała za nim. Irlandzka policja apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach i zrezygnowaniu z podróży, które nie są absolutnie konieczne.

Poziom rzek przekroczony jest o 1,6 metra, a kilka tysiące akrów ziemi uprawnej znajdują się pod wodą. Występują też lokalne zalania piwnic oraz terenów budowlanych. Ogromna część sklepów została zamknięta z powodu opóźnień dostaw i braku produktów.

Mieszkańcy próbują sobie poradzić i niektórzy znajdują ciekawe rozwiązanie zalanych ulic. Poruszają się na nich… skuterami wodnymi!

Źródła: www.o2.pl, www.bbc.com, news.sky.com, www.theguardian.com, poloniairlandia.pl, tvnmeteo.tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować