×

Sfotografował szalejące morze Bałtyckie w Gdyni. Zdjęcia zapierają dech w piersi

Od kilku dni słyszymy o szalejącym wietrze na Pomorzu. Pojawiały się komunikaty i ostrzeżenia meteorologiczne. Dodatkowo duże opady śniegu i stale powiększający się poziom morza, niepokoiły mieszkańców Trójmiasta.

Podtopienia w Twójmieście

W Gdańsku zalewane były ulice, w Gdyni bulwar, a w Sopocie podtapiane było molo. Te niebezpieczne zjawiska pogodowe przysporzyły mieszkańcom nadmorskich miejscowości wielu problemów. Dały jednak również szansę zrobienia niezwykłych zdjęć.

„Przyczajka” na wysokie fale

Z tej okazji skorzystał m.in. fotograf Marek Sałatowski. Uwiecznił on na fotografiach szalejące fale przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

W środę późnym wieczorem wybrał się z żoną na bulwar. Liczył, że to miejsce będzie wyludnione. Jednak parking był zapełniony, a ludzie spacerowali, jak w zwykły letni dzień.

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego to wizytówka Gdyni, a takie widowisko, to jak dodatkowa atrakcja miasta. Wysokie fale, głośny grzmot uderzającej masy wody – to robi wrażenie.

„Karcherem” po plecach

Nie można było zapomnieć o ostrożności, bo jak pan Marek przyznaje:

Już po chwili człowiek jest cały mokry, bo jak przyjdzie taka fala, to tak jakby dostać karcherem po plecach.

Ujęcia, które udało mu się wtedy zrobić obiegły Internet. Wywołały sporo pozytywnych opinii.

To nie pierwsze takie zdjęcia pana Marka. Dwa lata temu także fotografował zalewany bulwar nadmorski w Gdyni. Jednak wtedy, jak wspomina,

Fale tworzyły sople i w osobliwy sposób malowały krajobraz.

Może Cię zainteresować