×

Warszawa zalana! Dramatyczne nagrania ukazujące skutki dzisiejszej ulewy

Warszawa zalana! Dramatyczne nagrania ukazujące skutki dzisiejszej ulewy w stolicy. IMGW ostrzegało dziś przed potężnymi burzami, ale taki intensywnych opadów nikt się nie spodziewał. Wiele dróg jest zalanych i nieprzejezdnych.

Ostrzeżenia IMGW

Dzisiaj, tj. 29 czerwca IMGW ostrzegało przed potężnymi ulewami i burzami, również z gradem. Wydano ostrzeżenia pierwszego, drugiego, a także trzeciego stopnia, czyli najwyższego!

Przypomnijmy, że alert III stopnia oznacza, że „zjawiska meteorologiczne mogą powodować bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia”.

Wiele osób otrzymało dzisiaj powiadomienia, tzw. alerty RCB o treści:

Uwaga! Dziś (29.06) intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Możliwe nagłe wezbrania rzek i podtopienia. Stosuj się do poleceń służb.

Prognozowano wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Ostrzegano również, że możliwe jest przejście trąby powietrznej. I faktycznie – zaobserwowano ją w Krakowie!

Potężne ulewy w stolicy

Potężne ulewy, które przeszły nad miastem po godz. 16.00 zalały ulice! Wiele dróg jest nieprzejezdnych, a budynków podtopionych. To efekt gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Interia donosi, że w ciągu godziny strażacy otrzymali już około 300 zgłoszeń, które dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych. W rozmowie z nimi kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej przekazał, że:

Najwięcej z nich dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza

Warszawa zalana!

W stolicy zalana została m.in.:

    – Trasa Łazienkowska w rejonie Torwaru,
    – ul. Grójecka na wysokości ul. Racławickiej,
    – Wisłostrada w kierunku Łomianek na wys. Spójni,
    – plac Trzech Krzyży oraz ul. Książęcą, która łączy ten plac z Powiślem.

Podtopione zostały także pomieszczenia trzech resorów:
– rodziny, pracy i polityki społecznej,
– spraw wewnętrznych i administracji,
– środowiska.

W dodatku z powodu ulewy zamknięta została stacja metra Ratusz Arsenał. Jak tłumaczy rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń:

Pociągi nie będą się na niej zatrzymywały

Skutki intensywnych opadów deszczu

Relacje mieszkańców Warszawy w Internecie budzą grozę. Według internautów, takiej ulewy nie było w mieście od bardzo dawna.

Skutki nagłych i intensywnych opadów, a także rozmiar szkód można obejrzeć na poniższych nagraniach.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, pogoda.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować