×

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia

Wszystko co piękne, kiedyś się kończy. Tym razem zdanie to idealnie wpisuje się w pogodę na najbliższe dni. Ta bowiem mocno popsuje się już dzisiaj. IMGW ostrzega przed burzami z gradem i ulewnymi opadami deszczu. W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi, dla południowo-wschodniej części kraju wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Pogoda na początek weekendu nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), już dziś, poza wybrzeżem, gdzie zachmurzenie będzie małe i mogą wystąpić przelotne opady, nad Polską rozciągnął się chmury. Niemal w całym kraju spodziewane są ulewne opady deszczu do 25 mm i burze z gradem, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 70 km/h.

W związku z nadchodzącą aurą IMGW wydało alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej i południowej części województwa mazowieckiego oraz południowej części województwa śląskiego. Alerty obowiązują w piątek od godziny 11 do 22. 

IMGW ostrzega przed burzami
IMGW

Temperatura w dniu dzisiejszym wahać się będzie od 13 stopni Celsjusza na wybrzeżu do 21 stopni na południowym wschodzie. W większości kraju będzie wynosić około 19 stopni Celsjusza.

imgw ostrzega przed burzami
Wikimedia Commons

Nadchodząca noc

W nadchodzącą noc zachmurzenie wciąż będzie duże, ale widoczne będą przejaśnienia i rozpogodzenia.

We wschodniej części Polski mogą mieć miejsce przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie dodatkowo burze. Tam również wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 55 km/h. W innych rejonach wiatr z kierunków zachodnich będzie słaby i zmienny. Miejscami mgły ograniczające widoczność do 300 m.

Temperatura w nocy będzie się wahać od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 7 w centrum do 12 na południowym wschodzie.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Wikimedia Commons, IMGW

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x