×

Szkło w butelce alkoholu! Z uwagi na bezpieczeństwo konsumentów wycofano całą partię

Szkło w butelce alkoholu odkryła jedna z konsumentek. Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany o tym fakcie, a producent podjął decyzję o wycofaniu całej partii. Jakiej konkretnie?

Reklama

Alkohol w czasie pandemii

O tym, że pandemia koronawirusa sprzyja konsumpcji alkoholu, wiadomo od kilku miesięcy. Dotyczy to obywateli wielu krajów, nie tylko Polski.

Jak tłumaczą specjaliści, odosobnienie w kwarantannie, izolacji, a nawet w oddelegowaniu do pracy zdalnej może sprzyjać używaniu alkoholu w niewielkich porcjach, które przyjmowane są już od godzin przedpołudniowych, a nawet porannych. Lęk i niepewność towarzyszące przebywaniu w kwarantannie mogą być jednym z czynników wyzwalających potrzebę użycia alkoholu jako sposobu na, chwilowe co prawda, obniżenie poziomu stresu.

Reklama

Drinki, wypijane w domu podczas zdalnych, prowadzonych za pośrednictwem Internetu, spotkań towarzyskich, doczekały się nawet własnej nazwy: quarantini.

Chociaż lekarze przy każdej okazji podkreślają, że alkohol osłabia organizm i fatalnie wpływa na rokowania przebiegu Covid-19 w przypadku zakażenia, chętnych na ten sposób rozładowania stresu ciągle przybywa.

Szkło w butelce alkoholu

Jak się okazuje, w trakcie przygotowywania quarantini, trzeba martwić się nie tylko negatywnym wpływem alkoholu na organizm, przede wszystkim wątrobę, lecz również tym, co możemy znaleźć w butelce. Zdarza się, że nie są to składniki, których byśmy oczekiwali.

Reklama

Jedna z konsumentek ostatnio znalazła w butelce ginu… kawałek szkła o wielkości ok. 2 cm. Nie wiadomo, skąd się tam wzięły, ale oczywistym jest, że jakikolwiek produkt zanieczyszczony fragmentami szkła nie nadaje się do spożycia.

Konsumentka zgłosiła ten fakt do producenta, a ten poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Ponadto, z uwagi na bezpieczeństwo konsumentów, pomimo faktu, że nieprawidłowość dotyczyć może maksymalnie 12 butelek, producent natychmiast zdecydował o wycofaniu całej partii (20 tysięcy butelek).

Reklama

Sprawa dotyczy Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371.

Potwierdzenie tej informacji ukazało się na oficjalnej stronie rządowej gov.pl:

Reklama

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku z informacją otrzymaną od konsumenta dotyczącą obecności fragmentu szkła w produkcie Seagram’s Gin, firma Wyborowa S.A. postanowiła wycofać całą partię ginu – Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Seagram’s Gin 0,7l

Numer partii: 21011371 (widoczny w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki)

Producent: Wyborowa S.A. ul. Janikowska 23 61-070 Poznań

Po otrzymaniu informacji od konsumenta spółka Wyborowa S.A. przeprowadziła pilne postępowanie wyjaśniające, w wyniku którego Zarząd spółki podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu z rynku produktu pochodzącego z przedmiotowej partii. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu.

Zgodnie z oświadczeniem Producenta oraz informacją zamieszczoną na stronie GIS konsumenci, którzy posiadają wadliwą partię produktu proszeni są o niespożywanie produktu, kontakt z infolinią 22 53 53 235 dostępną 7 dni w tygodniu od godz. 09:00 do 21:00 lub o wiadomość na adres email: gin@wiecejinformacji.pl, w celu pozostawienia imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz adresu email.

Za pośrednictwem maila lub telefonu reklamujący zostaną poinformowani o dalszych krokach procedury reklamacyjnej. W celu jej przeprowadzenia niezbędne jest zabezpieczenie i zachowanie wadliwego produktu.

Źródła: www.tvp.info, www.gov.pl
Fotografie: Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować