×

Sześciolatka odpaliła samochód i wjechała w dziadka i siostrę. Oboje trafili do szpitala

W miejscowości Lędziny w województwie śląskim doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem małej dziewczynki. Zamiast spokojnego weekendu, ta rodzina przeżyła chwile grozy. Sześciolatka potrąciła samochodem dziadka i siostrę. Jak do tego doszło? Dziecko najprawdopodobniej przekręciło kluczyki, które znajdowały się w stacyjce.

Dziewczynka nie musiała zbyt mocno się starać, aby uruchomić samochód. Kluczyki już znajdowały się w środku. Wystarczyło tylko, że je przekręciła

Sierżant sztabowy Grzegorz Dudys z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu mówi: „Sześcioletnia dziewczynka uruchomiła samochód, stojący na terenie posesji, i potrąciła dwie osoby z rodziny”.

Sześciolatka potrąciła samochodem dziadka i siostrę

Gdy dziewczynka przekręciła kluczyki, samochód zaczął ruszać. Potrąciła nim 85-letniego dziadka i 9-letnią siostrę

Starszy mężczyzna z połamanymi nogami trafił do szpitala w Tychach, a starsza siostra dziewczynki znalazła się w szpitalu w Katowicach. Właściciel Citroena Berlingo niestety zostawił auto „na biegu”. Serż. sztabowy Grzegorz Dudys dalej mówi:

Autor ruszyło. Potrąciło osoby siedzące w pobliżu na ławce. 85-letni dziadek dziewczynki ma urazy nóg. Siostra sześciolatki na skutek potrącenia także doznała urazu kończyn

Sprawą zajęła się policja, która bada, czy doszło do zaniedbań ze strony osób dorosłych, zajmujących się dziewczynką.

Może Cię zainteresować

zamknij