×

Zaskakująca reakcja Jurka Owsiaka na szczepienia znanych osób. „To pikuś”

Szczepienia znanych osób razem z medykami z „grupy zero” nie mogły przejść bez echa. Ujawniają się kolejni artyści, którzy dali się zaszczepić poza kolejką. Sprawę skomentował Jurek Owsiak. Jego reakcja dla wielu osób może być zaskoczeniem.

Szczepienia znanych osób – wyciekły maile z fundacji Jandy

To miała być akcja promocyjna, potrzebna i mądra — tak tłumaczą się artyści oraz inne znane osoby, które przyjęły szczepionkę na COVID-19 poza kolejką. Ale ta linia obrony upadła, gdy portal Wprost.pl opublikował maila ws. szczepień, którego rozsyłała Fundacja Krystyny Jandy. Okazuje się, że w rozsyłanej wiadomości nie ma ani słowa na temat akcji promocyjnej.

To Alicja Przerazińska, dyrektorka Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, wysłała maila do artystów. W wiadomości poinformowano ich o możliwości zaszczepienia się przed kolejką, ale o promowaniu szczepień nawet nie napomknięto.

W tytule wiadomości wpisano „Szczepionki”. Treść była następująca:

Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony, stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe, to umówimy Was na szczepienia. Ponieważ grupa jest spora proszę postępować wg instrukcji: Odesłać do mnie w odpowiedzi na tego maila imię i nazwisko oraz nr PESEL.

Alicja Przerazińska określiła sprawę jako pilną i napisała, że termin zgłoszeń upływa 6 stycznia.

Dyrektorka fundacji Jandy tłumaczy, że mail był jedynie „propozycją zebrania grupy chętnych na szczepienia zgodnie z kolejką w przyszłości”. Dodaje również, że akcja promocyjna z aktorami-seniorami nie była związana z wysyłanym przez nią mailem.

Przypomnijmy: lista znanych osób, które skorzystały ze szczepionki poza kolejnością robi się coraz dłuższa. Do Wiktora Zborowskiego, Krystyny Jandy i jej bliskich, Edwarda Miszczaka i Krzysztofa Materny wczoraj dołączył m.in. Michał Bajor.

Jurek Owsiak: „to pikuś”

Wczoraj burzę w sieci wywołał prezydent Poznania. Jacek Jaśkowiak uznał, że „artyści są naszym dobrem narodowym” i warto o nich zadbać. Zasugerował więc, że powinni być szczepieni poza kolejnością.

Teraz zamieszanie wywołał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, który odniósł się do kontrowersyjnej sprawy na Facebooku.

Dla jasności – nie szczepiłem się ja, ani nikt z moich bliskich, nikt nam tego nie proponował i czekam na swoją kolejkę

– zaczął Owsiak.

Przez trzy dni czytam i rozmawiamy z żoną o tym, jak nakręca się spirala złości, hejtu i pomówień z ust ludzi, którzy piętnując mają się za strażników sprawiedliwości. To wszystkich tych wyczulonych na szacher-macher proszę o pytanie o 200 milionów złotych na respiratory, które miały ratować zdrowie i życie ludzkie, a których nie ma, a osoby za to odpowiedzialne postanowiły zająć się czymś innym. Bałagan systemowy w sprawie szczepionek to pikuś przy tej historii, tak ewidentnie kryminalnej, a jednak niemającej żadnych konsekwencji – tutaj proszę o Wasz oburzony ton ludu!

– napisał szef WOŚP.

Fotografie: ONS (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować