×

Zaszczepione dzieci w pierwszej kolejności będą dostawały się do szkół i przedszkoli?

Jeżeli Twoje dziecko ma wszystkie szczepienia, to bardzo prawdopodobne, że niedługo łatwiej będzie mu się dostać do przedszkola. Mówi się o tym coraz głośniej, np. w Poznaniu. Władze tego miasta chcą, aby dzieci zaszczepione otrzymywały więcej punktów w czasie rekrutacji.

Lekarze alarmują

Już w lipcu tego roku po raz pierwszy głośno podjęto temat dodatkowych punktów w czasie rekrutacji do żłobków, przedszkoli i szkół dla dzieci zaszczepionych. Domagali się tego lekarze. W związku z tym, że dzisiejsze prawo nie przewiduje takiego ograniczenia, władze Poznania postanowiły, że znajdą sposób na to, aby uświadomić rodzicom, jak ważne jest szczepienie ich pociech.

Wypowiedź zastępcy prezydenta Poznania

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, w rozmowie z portalem Fakt24.pl powiedział:

Zwrócimy się z pisemnym wnioskiem odpowiednio do Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Polityki Społecznej, aby umożliwić dodatkowe preferencje przy naborze do przedszkoli i żłobków dla dzieci, które są szczepione

Wspomniane wyżej punkty przy rekrutacji miałyby otrzymać maluchy, których rodzice przedstawiliby przy ich zapisywaniu do żłobka, przedszkola lub szkoły zaświadczenie o zaszczepieniu.

Oczywiście nie chcemy ograniczenia dostępu do tych placówek dzieciom, które nie zostały zaszczepione, ale ustalenia kryterium przy rekrutacji do przedszkola lub żłobka pozwalającego na uzyskanie dodatkowych punktów – dodaje Wiśniewski

Liczba nieszczepionych dzieci rośnie

Okazuje się, że w naszym kraju coraz więcej rodziców nie szczepi swoich maluchów. W tym roku niezaszczepionych zostało już ponad 34 tysiące dzieci. Według specjalistów takie dzieci stwarzają bardzo poważne zagrożenie dla innych.

Polecane

Może Cię zainteresować