×

Ksiądz o szczepieniach. Jego wypowiedź wstrząsnęła nie tylko wiernymi

Ksiądz o szczepieniach. Film, na którym ojciec Daniel Galus z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w miejscowości Czatachowa w województwie śląskim mówi o szczepionkach, trafił do sieci i wzbudził niemałe emocje. Duchowny próbował zniechęcić wiernych do szczepienia przeciwko COVID-19. Według niektórych bardziej przerażający jest fakt, że biskup nie skomentował jego zachowania.

Duchowny, który z ambony nie boi się mówić o niczym

Daniel Galus jest duchownym w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Czatachowej. Nie pierwszy raz jest o nim głośno. Jest bowiem znany ze swoich nie do końca zgodnych z nauką wypowiedzi na tematy zdrowotne. Już kilka miesięcy temu był na językach wszystkich z powodu jego namawiania wiernych do zdejmowania maseczek w kościele. Twierdził, że „można się nimi zatruć”. Podkreślał, że zdjęcie maseczki pozwoli wierzącym modlić się w wolności oraz w spokoju i radości. Dodatkowo, stwierdził, że noszenie maseczki jest przejawem zniewolenia.

Wówczas Archidiecezja Częstochowska odcięła się od jego działań i wypowiedzi. Co więcej, zwierzchnicy odesłali duchownego na półroczne rekolekcje odosobnienia. Jednak na tym nie zakończyli. Młody ksiądz nie mógł również publicznie sprawować kapłańskich funkcji.

Ksiądz o szczepieniach

Okres „kary” dla duchownego właśnie minął i zdążył już wrócić do swoich wiernych w Czatachowej. Wszystkie te wydarzenie niczego nie zmieniły. Ksiądz wciąż ma swoje zdanie na pewne tematy i raczej nie zamierza go zmienić. Teraz jednak postanowił zabrać głos w sprawie szczepień na COVID-19. Co powiedział duchowny?

Śniło mi się, że jest piękne spotkanie w Czatachowie. Ludzie się modlą, wielbią Pana Boga. Nagle widzę, że ja wychodzę z kościoła i jest punkt szczepień, podkasuję rękaw i pielęgniarka przychodzi i mnie szczepi. To był koszmar

– relacjonował duchowny.

Film, na którym ksiądz mówi o szczepieniach obiegł już sieć. Możemy w nim usłyszeć, że szczepionka jest „trucizną”. Oczywiście nie obył się on bez echa. W jego sprawie głos zabrał inny znany duchowny – zakonnik Grzegorz Kramer. Na swoim Twitterze napisał jedynie:

A biskup milczy…

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij