×

Syn Beaty Szydło chodzi po kolędzie. Mama jest z niego dumna

Tymoteusz, to starszy syn byłej premier – Beaty Szydło. Wzbudzał wielkie zainteresowanie mediów, ponieważ studiował w seminarium duchownym i został księdzem.

Tymek w wywiadzie dla jasnogórskich mediów

Zawsze chciałem być księdzem. Po zakończonej edukacji w liceum wstąpiłem do Seminarium Krakowskiego. Wizyta na Jasnej Górze jest dla mnie ważna, ponieważ sam pochodzę z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to duchowe serce narodu, miejsce, skąd nasz katolicyzm, nasza wiara bierze swoją siłę. Sam potrzebuję tego wzmocnienia, dlatego też tu jestem

Święcenia kapłańskie

Msza prymicyjna ks. Tymoteusza Szydło odbyła się 26 czerwca 2017 roku, w sanktuarium na Jasnej Górze. Na mszy odprawianej przez młodego księdza, poza jego rodzicami byli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, o. Tadeusz Rydzyk i pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.

Była premier jest bardzo dumna z syna, co często podkreślała w swoich wywiadach.

Posługa duszpasterska

Ksiądz Tymoteusz Szydło obecnie pełni posługę w Buczkowicach. To niewielka miejscowość w pobliżu Szczyrku.

Młody wikary wypełnia wszystkie swoje obowiązki, w tym także składanie wizyt duszpasterskich. W tym roku po raz pierwszy chodził po kolędzie do mieszkańców parafii.

Brali wolne, by przyjąć księdza

Mieszkańcy Buczkowic czekali z niecierpliwością na księdza. Przyjmowali go z otwartymi rękami. Niektórzy parafianie brali nawet dzień wolny, aby móc spotkać się z Tymoteuszem. Chociaż wikary jest powszechnie lubiany, to zapewne fakt, że ksiądz jest synem byłej premier Beaty Szydło, nie był bez znaczenia.

Może Cię zainteresować

zamknij