×

Syn musi zapłacić matce 75 mln. To kara za pomoc ojcu przy rozwodzie rodziców

Syn musi zapłacić matce 75 mln. Sąd uznał, że mężczyzna pomagał swojemu ojcu w trakcie największej na świecie rozprawy rozwodowej. Ich wspólny spisek miał uchronić magnata naftowego przed zapłaceniem 453 milionów funtów.

„Rozwód wszech czasów”

Rozwód Farchada i Tatiany Achmedow dziennikarze określają mianem „rozwodu wszech czasów”. Para rozstała się blisko pięć lat temu i od tego czasu wciąż toczą się sądowe batalie o podział majątku. Ich fortuna jest wyceniana na ponad miliard dolarów. Co ciekawe, w proces zaangażował się także syn pary, Temur Achmedov. Mężczyzna również jest zainteresowany zgarnięciem pokaźnej sumy pieniędzy.

Gdy wyszło na jaw, że Temur pomagał ojcu w ukryciu części majątku tak, aby nie mógł zostać przyznany jego matce, sąd zadecydował, że będzie musiał zapłacić sowite odszkodowanie. W zeszłą środę sędzia Gwynneth Knowles oświadczyła, że Temur Achmedow musi oddać swojej matce aż 75 mln funtów:

Temur nauczył się postępowania swojego ojca i zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uniemożliwić matce otrzymanie pensa z majątku małżeńskiego.

Podczas rozprawy okazało się, że Farchad umyślnie obdarowywał syna elementami małżeńskiego majątku. Dawał mu posiadłości oraz luksusowe prezenty. W ten sposób chciał zmniejszyć oficjalną wartość fortuny. Temur otrzymał m.in. warte 30 mln funtów mieszkanie. W toku śledztwa na jaw wyszła korespondencja ojca i syna, z której jednoznacznie wynikało, że spiskują ze sobą.

Syn musi zapłacić matce 75 mln

Tatiana Achmedowa ubiega się o ujawnienie majątku oraz jego sprawiedliwy podział od 2016 roku. Kobieta oskarża swojego byłego męża o ukrywanie posiadłości oraz dzieł sztuki. Niedawno policja zarekwirowała już z mieszkania syna magnata sprzęt oraz nośniki, na których być może znajduje się obszerna korespondencja z ojcem.

Zdaniem sądu Tatianie należy się ponad 450 mln dolarów. W skład tej sumy wchodzi m.in. warta 145,2 mln dolarów kolekcja dzieł sztuki. Obejmują ją dzieła Andy’ego Warhola, Marka Rothko, Yves’a Kleina, Damiena Hirsta i Petera Doiga. Nikt nie wie, gdzie w chwili obecnej znajduje się zbiór. Niemniej jednak, brytyjskie władze przypuszczają, że jest ukrywany jest w Liechtensteinie. Właśnie tam w 2016 roku Achmedow przeniósł go do „skarbca” pod nazwą Stabiq Treasure House.

Ogromny majątek

W skład spadku wchodzi także luksusowy jacht Luna o wartości ok. 492 mln dolarów, Aston Martin, warty 40 mln dolarów apartament w Londynie, helikopter, prywatny odrzutowiec oraz kolekcja militariów. Z doniesień Daily Mail wynika, że do tej pory Farchad przekazał żonie zaledwie 7 mln dolarów. Dziennikarze określili tę sumę równowartością „zardzewiałego helikoptera”. Inne źródła utrzymują, że Tatiana otrzymała już 50 mln dolarów, w tym posiadłość w Surrey oraz część kolekcji.

Fotografie: Pixabay/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij