×

Nie żyje syn byłego prezydenta. Został śmiertelnie dźgnięty nożem podczas wykładu

Nie żyje syn byłego prezydenta naszych sąsiadów. Został śmiertelnie dźgnięty nożem podczas wykładu, który wygłaszał w szpitalu. Nożownika ujęto, ale nadal nie są znane motywy jego działań.

Atak nożownika podczas wykładu

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek w prywatnym szpitalu Schlosspark-Klinik w Charlottenburgu w zachodniej części Berlina. Podczas wygłaszania wykładu na temat chorób nerek został tam dźgnięty nożem 59-letni ordynator oddziału chorób wewnętrznych, Fritz von Weizsäcker.

Lekarze walczyli o życie wybitnego specjalisty. Niestety syn byłego prezydenta Niemiec zmarł w nocy z wtorku na środę. Nieoficjalnie wiadomo, że ranny został również policjant, który próbował zatrzymać nożownika.

Nie są znane motywy zbrodni

W audytorium znajdowało się około 20 osób, które słuchały wystąpienia Weizsäckera. W pewnym momencie jeden z uczestników spotkania wyciągnął nóż i zaatakował ordynatora. Cios okazał się śmiertelny.

Jak donosi Deutsche Welle, 57-letni napastnik jest już w rękach policji, ale nadal nie są znane motywy jego ataku. Wiadomo tylko, że wcześniej nie był notowany.

Syn byłego prezydenta Niemiec nie żyje

Fritz von Weizsäcker to syn byłego prezydenta Niemiec Richarda von Weizsäckera, polityka CDU, który sprawował najwyższy urząd w państwie – najpierw w RFN, potem w zjednoczonych Niemczech – przez dwie kadencje w latach 1984-1994.

Zamordowany lekarz był wybitnym specjalistą. Pracował wcześniej m.in. we Fryburgu, Bostonie, Zurychu, a w Berlinie od niemal 15 lat.

Szef FDP, Christian Lindner, napisał na Twitterze:

Mój przyjaciel Fritz von Weizsaecker został w Berlinie śmiertelnie ugodzony nożem. Zapalony lekarz i wspaniały człowiek. Niedawno był jeszcze u nas w domu na grillu. Jestem zaszokowany i muszę podzielić się swoim smutkiem. Po raz kolejny trzeba sobie postawić pytanie, w jakim świecie żyjemy

Trwa śledztwo w tej sprawie

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.tvp.info
Fotografie: Br.de

Może Cię zainteresować

zamknij