×

Zaraz po weselu pocięła suknię ślubną na kawałki. Powstało z niej 17 niesamowitych i małych rzeczy

Dla wielu kobiet suknia ślubna jest wyjątkową kreacją, którą mogą założyć raz w życiu. Dlatego też przechowują ją przez wiele lat, jako pamiątkę niezwykłych wydarzeń. W niektórych rodzinach suknia ślubna jest tak ważna, że noszą ją kobiety z pokolenia na pokolenie, ale nie brakuje też pań, które sprzedają swoją suknię przy pierwszej okazji…

Niedawno natknęłam się na jeszcze jedną możliwość, której cel jest szczytny. Zamiast przechowywać swoją suknię przez lata, można przekazać ją firmie, zajmującą się szyciem ubrań dla maluszków, które odeszły z tego świata zbyt wcześnie…

„Sukienki dla Aniołków” przypominają stroje do chrztu i są zaprojektowane tak, aby dać poczucie godności i komfortu rodzinom, które straciły swoje maleństwa.

Justi Bates podzieliła się ostatnio w sieci swoją historią.

Kobieta opublikowała w popularnej grupie „Quilting” na Facebook’u zdjęcie maleńkiej białej sukienki, która znajdowała się na stosie podobnych ubranek. Wyjaśniła, że jest to 17 sukienek dla małych aniołków:

„Moja suknia ślubna dzisiaj do mnie wróciła. Wysłałam ją na początku tego roku, aby została przerobiona na sukienki dla małych aniołków, które nie dotrą do rodzinnych domów, a zostaną przeniesione na oddział intensywnej terapii w Vanderbilt. Zostały wykonane z mojej sukni ślubnej i choć są bardzo piękne, mam nadzieję, że nigdy nie zostaną wykorzystane.”

Te sukienki wykorzystuje się w jednym celu: jako stroje pogrzebowe dla maleńkich dzieci, które odeszły przedwcześnie.

Strata dziecka jest ogromnym ciosem dla każdego rodzica. W tym trudnym okresie, pogrążeni w żałobie rodzice, mogą nie mieć sił, aby szukać odpowiedniego stroju dla ich maleństwa, stąd też inicjatywa tworzenia ubrań pogrzebowych dla zmarłych noworodków.

Istnieje kilka organizacji, które zajmują się produkcja takich strojów. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, ale zazwyczaj są to suknie ślubne.

I nie jest to przypadek. Chodzi o materiały z jakich wykonane są suknie ślubne: koronki, perełki i jedwab.

Po drugie, suknie ślubne kojarzą się z prawdziwym szczęściem i jednym z najważniejszych dni w życiu, którego zmarłe dziecko nigdy nie doświadczy.

Sukienki dla Aniołków pokazują i podkreślają jak ważne było każde dziecko, które odeszło.

Ze względu na rozmiary i przepych sukni ślubnych, z jednej takiej kreacji może powstać nawet kilkanaście małych ubranek – z podziałem dla chłopców i dziewczynek. Co więcej, stroje te są różne pod względem stylu i rozmiaru.

A Ty co sądzisz o tej inicjatywie? Czekam na Twoją opinię w komentarzach poniżej!

Może Cię zainteresować