×

To małe dzieci robią w nocy. Te filmy pokazują, dlaczego rodzice są niewyspani

Często mówi się, że rodzice małych dzieci nie śpią przez kilka lat. Zamiast się wysypiać, wstają, tulą, karmią, przewijają. Maluszek wstaje radosny jak skowronek, rodzic… niekoniecznie. Co małe dzieci robią w nocy? Te nagrania wiele wyjaśniają.

Co małe dzieci robią w nocy?

Początkom macierzyństwa często towarzyszy permanentna bezsenność. Rzadko się zdarza, by młoda mama przesypiała całe noce. W efekcie każdy dzień staje się ogromnym wyzwaniem. I nie chodzi tylko o trudności związane z opieką nad maleńkim dzieckiem. Niewyspany rodzic ma trudności z zapamiętywaniem i koncentracją. Jest roztargniony, rozbity, rozdrażniony i o wiele trudniej mu funkcjonować wśród ludzi. Niejednokrotnie zdarzają się też wpadki podczas opieki nad dzieckiem. Cóż… jeśli nasmarujesz pupę dziecka kremem na zmarszczki… przynajmniej będzie miało bardzo gładką pupę, prawda?

Niemowlęta szybko trawią i szybko stają się głodne. Pieluszka przemaka, boli je brzuszek – generalnie jest mnóstwo powodów, przez które dzieci budzą się w nocy. A przebudzone dziecko to również przebudzona mama.

Te nagrania wiele wyjaśniają

Portal mjakmama24.pl opublikował nagrania, zamieszczone w sieci przez kilka mam. To filmiki z elektronicznych niań, które doskonale pokazują, z czym mierzą się matki. „Nocne przepychanki” z maluchem pozwalają zrozumieć, dlaczego młodzi rodzice ciągle chodzą niewyspani.

Jeśli nie jesteś „instamatką”, która ciągle chodzi zadowolona i uśmiechnięta, a w wolnej chwili w pełnym makijażu ćwiczy w fitness klubie, nie martw się! Mam, które ze zmęczenia mówią „halo” do kanapki, nadal jest więcej!

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować