×

Dwulatka śpi w nocy przez 13 godzin. Mama zdradziła, jak udało jej się to zrobić

Rozdrażnienie, stres, ciągłe zmęczenie – to codzienność wielu rodziców małych dzieci. 22-letnia tiktokerka Evangeline, podobnie jak inne młode mamy, nie była zachwycona tym, że musi wielokrotnie wstawać do dziecka w nocy. Wymyśliła więc, co zrobić, żeby to zmienić. Teraz jej córka – dwulatka śpi w nocy przez 13 godzin.

Dwulatka śpi w nocy przez 13 godzin

Sen to nie kaprys, a podstawowa potrzeba fizjologiczna. Bycie rodzicem nie sprawia, że nagle ta potrzeba znika, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jakiś czas temu Brytyjczycy policzyli, że młode matki śpią pięć godzin na dobę, a w pierwszym roku życia dziecka „zarywają” aż 44 noce. 

Powszechne jest twierdzenie, że niespanie jest po prostu wpisane w rodzicielstwo. Ale czy musi tak być?

Tiktokera Evangeline, występująca pod nickiem @evangelineolualu, ma 22 lata i jest mamą dwóch córek. Młodsza z nich, Elaïa, przesypia aż… 13 godzin, dzięki czemu Evangeline nie musi się zrywać w nocy, budzi się wypoczęta i zmotywowana do działania. Co robi 22-latka, żeby uśpić swoją córkę na wiele godzin?

Kluczem do sukcesu jest codzienna wieczorna rutyna, którą Evangeline wypracowała dzięki metodzie prób i błędów.

(…) te czynności zdecydowanie relaksują Elaïę, a jest tak przyzwyczajona do swojej rutyny, że teraz nie może się jej doczekać. W ten sposób pomagam mojej dwuletniej córce spać od 19:30 do 8:30

– chwali się Evangeline.

Kąpiel, warkocze, telewizja

Kobieta opisuje, co robi każdego dnia, zanim dwulatka położy się do łóżka. Najpierw matka kąpie córeczkę, potem razem z nią myje zęby. Następnie 2-latka smaruje się kremem nawilżającym, nakłada wazelinę i samodzielnie wybiera piżamę, zaś mama zaplata włosy córeczki w dwa warkocze.

Po takich zabiegach, Evangeline włącza córeczce telewizję, ale – jak zaznacza – oglądanie bajek trwa tylko pół godziny. Po tym czasie kobieta bierze córeczkę na ręce, przenosi ją do sypialni, całuje i przytula. To pozwala dwulatce na wyciszenie się przed snem. Ale zanim dziewczynka zaśnie, rozmawia jeszcze z mamą o planach na kolejny dzień. Potem 22-latka życzy córce dobrej nocy i zostawia ją, a sama wraca do swojej sypialni.

Tiktokerka szczegółowo opowiada o wypracowanej rutynie tutaj:

@evangelineolualu Its trial and error with toddlers, but these things definitely relax Elaïa and shes so used to her routine now she looks forward to it? #sleeptipsformoms #toddlernightroutine #toddlersleeptips #toddlersleeptraining ♬ Relaxing Japanese-style piano song inviting nostalgia – Akiko Akiyama

Sądząc po komentarzach, niektórzy internauci są zachwyceni poradami 22-letniej matki. Inni nie dowierzają natomiast, że dziewczynka faktycznie przesypia 13 godzin.

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować