×

Śnią ci się zmarłe osoby? Ekspertka wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje

Śnią ci się zmarłe osoby? Sądzisz, że właśnie otrzymałeś wiadomość z zaświatów? Ekspertka wyjaśnia, jak powinniśmy interpretować sny, w których pojawia się bliski zmarły.

Śnią ci się zmarłe osoby?

Bardzo często marzymy o tym, by przyśnił nam się ktoś, za kim tęsknimy, a kto odszedł na zawsze. Mama, tata, babcia, siostra, przyjaciel – ktokolwiek to był, odegrał ważną rolę w naszym życiu i był nam bliski. Po śmierci bliskiej nam osoby sen jest jedyną możliwą formą „spotkania”, pozwala poczuć się tak, jakby ten, kto odszedł, znów pojawił się obok. Taki sen bywa na tyle przyjemny, że wcale nie chcemy się budzić. Ale zdarza się i tak, że zmienia się w koszmar, a zmarły pojawia się w nim w bardzo przykrych okolicznościach.

Śnią ci się zmarłe osoby?
Pixabay

Wielu z nas w śnie, w którym pojawia się zmarła osoba, dopatruje się znaków z zaświatów. To naturalne, że niezrozumiałe dla nas zjawiska próbujemy tłumaczyć sobie na różne sposoby. Okazuje się jednak, że w tym przypadku to zbyt daleko idąca interpretacja. Tak twierdzi psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz,  znana jako psycholog_na_insta.

Ekspertka uważa, że osoby, które śnią o zmarłych, wykazują się dużą tęsknotą, ponadto brakuje im codziennego wsparcia.

Często w taki sposób manifestuje się nasza potrzeba przynależności i poczucie osamotnienia. W snach odreagowujemy te emocje, które na jawie możemy wypierać i spychać na półkę „nie chcę do tego wracać, bo za bardzo boli”

– wyjaśniła Katarzyna Kucewicz w programie DDTVN.

Pomoc w podjęciu trudnej decyzji

Ekspertka przekonuje, że we śnie możemy znaleźć odpowiedź na niektóre pytania i uzyskać pomoc w podjęciu trudnej decyzji.

Według Katarzyny Kucewicz, nasz umysł, kierowany licznymi bodźcami, może przysłać nam odpowiedź w śnie, w którym pojawi się postać bliskiej osoby. Sen o bliskim zmarłym to reakcja podświadomości na potrzeby i pragnienia człowieka, ale i nawiązanie do otaczającej nas rzeczywistości. Nie bez przyczyny sny o zmarłych często nasilają się np. w okresie Święta Zmarłych, gdy wspominamy tych, którzy odeszli i często o nich myślimy.

Sen, zwłaszcza ten, który wydaje się bardzo realny, może wywołać ogromne emocje. Pamiętajmy jednak, że senniki są tylko luźnymi interpretacjami. Sen możemy traktować jako pewną wskazówkę, podpowiedź, ale nie powinniśmy podejmować decyzji w oparciu o to, co sugerują senniki. A w snach o bliskich zmarłych nie powinniśmy się doszukiwać tajnej wiadomości z zaświatów.

Fotografie: Facebook, Pixabay (miniatura wpisu), www.facebook.com, pixabay.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x