×

Strzelanina w samym centrum Berlina! Nie żyje co najmniej jedna osoba, a wiele jest rannych

Strzelanina w Berlinie rozpoczęła się w późnym wieczorem w walentynki. Nieznani sprawcy otworzyli ogień w kierunku cywili. Póki co nie są znane motywy ich działania.

Strzelanina w Berlinie

Jedna osoba zginęła, a co najmniej cztery inne zostało ranne podczas strzelaniny w piątek wieczorem pod Tempodromem, położonym w pobliżu Placu Poczdamskiego w centrum miasta.

Berlińska policja poinformowała na Twitterze, że sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia i że śledztwo w sprawie tego zdarzenia już trwa.

Niemiecka agencja informacyjna DPA poinformowała, że trzy osoby zostały ranne, a uzbrojona policja przeszukiwała teren. Jest to obiekt sportowo-kulturowy dzielnicy Kreuzberg w stolicy Niemiec, gdzie organizuje się wiele różnych imprez.

Arena została odgrodzona po strzelaninie, do której doszło około godziny 22.50. Policja szukała kilku podejrzanych. Jednakże w sobotę rano rzecznik policji powiedział „od wielu godzin nie ma żadnych dalszych informacji” o tym incydencie.

W piątek wieczorem w obiekcie miała miejsce turecka noc komediowa. Nie ma w tej chwili dowodów, że atak był z nią powiązany.

Źródła: www.polsatnews.pl, fakty.interia.pl, telewizjarepublika.pl, www.dw.com, www.nytimes.com
Fotografie: Tagesspiegel

Może Cię zainteresować