×

Stan Borisa Johnsona jest poważny. Premier Wielkiej Brytanii trafił na OIOM!

Stan Borisa Johnsona jest poważny! Premier Wielkiej Brytanii trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii. Jak poinformowało biuro rządowe, zakażony koronawirusem polityk zmaga się z bardzo wysoką gorączką, która nie ustępuje.

Stan Borisa Johnsona

O tym, że premier Wielkiej Brytanii jest zakażony koronawirusem, poinformowano 10 dni temu. Boris Johnson zarzekał się wówczas, że objawy chorobowe są u niego bardzo łagodne i kontynuował zdalne kierowanie rządem.

Wiadomość o tym, że Boris Johnson jest nosicielem koronawirusa, wywołała panikę wśród fanów brytyjskiej rodziny królewskiej, bowiem zaledwie kilka dni przed uzyskaniem pozytywnego wyniku testu, premier spotkał się z królową Elżbietą II i mógł ją zakazić.

Niestety stan premiera pogorszył się i w niedzielę trafił do szpitala św. Tomasza w Londynie z „uporczywymi objawami”.

Rzeczniczka brytyjskiego premiera tak wyjaśniała powód skierowania go do placówki:

Za radą swojego lekarza, premier został dziś wieczorem przyjęty do szpitala na badania. Jest to krok zapobiegawczy, ponieważ premier dziesięć dni po pozytywnym wyniku testów nadal ma uporczywe objawy koronawirusa.

Dodała, że brytyjska służba zdrowia robi, co może, aby uporać się z epidemią koronawirusa.

Premier dziękuje personelowi NHS (publiczna służba zdrowia) za niesamowicie ciężką pracę i wzywa społeczeństwo do dalszego stosowania się do zaleceń rządu, aby pozostać w domu, chronić NHS i ratować istnienia ludzkie.

Jednak jak donosi Downing Street, premier Wielkiej Brytanii został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, ponieważ jego stan popołudniu znacznie się pogorszył.

Rzeczniczka Johnsona poprosiła ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba o zastępstwo „w razie potrzeby”.

Premier Wielkiej Brytanii choruje

Przypomnijmy, Boris Johnson 27 marca opublikował na Twitterze post, w którym poinformował, że ma łagodne symptomy koronawirusa i zgodnie z zaleceniami medycznymi przez okres siedmiu dni będzie przebywał w izolacji. Pomimo choroby, nie zrezygnował z pracy i nadal kierował pracami rządu, organizując wideokonferencje.

W piątek udostępnił nowe nagranie, w którym powiadomił, że pozostanie w izolacji dłużej, ponieważ niektóre objawy choroby, w tym podwyższona temperatura, nadal są u niego obecne. Zapewniał, że objawy wciąż mają łagodny charakter. 55-letni Johnson do tej pory nie miał żadnych problemów ze zdrowiem.

Dwa dni temu narzeczona premiera, Carrie Symonds, która jest w ciąży, poinformowała, że ona także była zakażona koronawirusem. Twierdzi, że jest już zdrowa i czuje się dobrze.

Wielka Brytania należy do państw, w których ilość zgonów spowodowanych koronawirusem przekroczyła tę w Chinach. Inne kraje z największą liczbą zgonów to Włochy, Hiszpania, USA, Francja oraz Iran.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować