×

Stalowa Wola: Pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci. Kim były ofiary?

Po alkoholu i bez prawa jazdy. W jego aucie walały się butelki po piwie. 37-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę i doprowadził do tragedii, która na zawsze odmieniła czyjeś życie. On przeżył, ale ci, którzy spotkali się z nim na drodze, nie mieli tyle szczęścia. Pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci.

Pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci

Dziennikarz lokalnej gazety zrobił zdjęcie, które chwilę potem obiegło ogólnopolskie media. Strażak niesie na rękach małego, skulonego chłopca. To trzylatek, który jako jedyny ocalał z tragicznego wypadku samochodowego. Właśnie został sierotą. Jego rodzice zginęli w wypadku, spowodowanym przez pijanego kierowcę bez prawa jazdy.

pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci
Imgur

Do tragicznego zdarzenia doszło na Podkarpaciu. W sobotnie popołudnie dwa samochody zderzyły się czołowo na drodze wojewódzkiej nr 871 Stalowa Wola – Tarnobrzeg.

Do wypadku doszło podczas wyprzedzania innego pojazdu. Kierujący samochodem audi S7 znacznie przekroczył prędkość podczas wykonywania tego manewru i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4

– relacjonował Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli w rozmowie z Polsat News.

pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci
Zrzutka.pl

39-letni kierowca jechał prawidłowo. Próbował ratować siebie i rodzinę. Niestety na próżno. W oczach ratowników obecnych na miejscu tragedii widać było bezsilność i łzy.

Kim były ofiary wypadku?

Jadącym prawidłowo samochodem podróżowało małżeństwo z małym dzieckiem. To 37-letnia Marzena K. i 39-letni Mariusz K. z Przędzla na Podkarpaciu. Małżeństwo jechało ze swoim trzyletnim synkiem Sebastianem. Chłopiec jako jedyny przeżył wypadek. Ze wstępnych informacji wynika, że dziecku nic poważnego się nie stało. Przebywa w szpitalu na profilaktycznych badaniach.

W domu na Marzenę K. i Mariusza K. czekało jeszcze dwóch synów – Artur i Norbert. Ale chłopcy już nigdy nie doczekają się na powrót rodziców…

Oni tutaj się wprowadzili niedawno. Tacy sympatyczni, grzeczni. Osierocili trzech synów. Ten najmłodszy co widział to wszytko to będzie miał traumę do końca życia. Niech bóg ma ich w opiece

– opowiada jedna z mieszkanek Przędzla w rozmowie z „Super Expressem”.

Co będzie z dziećmi?

Ta tragedia rozrywa serce. Strażacy próbowali reanimować rodziców Sebastianka, ale mimo heroicznej walki musieli pogodzić się z porażką. Z tym, że chłopiec, którego wydostali z samochodu, właśnie został bez rodziców.

pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci
Facebook

37-letni pijany kierowca stracił prawo do kierowania pojazdami w kwietniu. Bogato wyposażony samochód w systemy bezpieczeństwa ocalił mu życie. Ale nawet najsurowsza kara nie cofnie już czasu… Życie Sebastiana, Artura i Norberta zmieniło się na zawsze. 37-latek będzie musiał żyć ze świadomością, że przez jego bezmyślność i skrajną nieodpowiedzialność, trzech chłopców nagle straciło rodziców.

pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci
Facebook

Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla osieroconych chłopców. Niespełna dobę po uruchomieniu zbiórki, na koncie zebrano już ponad 400 tys. zł. Zrzutkę można znaleźć TUTAJ. Pieniędzmi będą dysponować członkowie rodziny chłopców.

Sebastianek, Artur i Norbert znajdują się pod opieką krewnych. Mają także zapewnioną pomoc psychologa.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij