×

Robert Plant zalewa się łzami, gdy Ann Wilson śpiewa „Stairway to Heaven”

W grudniu 2012 roku, na antenie CBS transmitowano coroczne wydarzenie – Kennedy Center Honors, na którym przyznaje się nagrody za osiagnięcia w dziedzinie sztuki scenicznej. To był rok brytyjskiego zespołu Led Zeppelin.

Utwór „Stairway to Heaven” wydany w 1971 roku jest często określany jako jedna z najważniejszych rockowych piosenek wszech czasów. Dla każdego gitarzysty nauka wszystkich nut z intro tego utworu jest w zasadzie obowiązkiem.

Legendarna piosenka, w wykonaniu Ann i Nancy Wilson z zespołu Heart, od razu zaczęła rozchodzić się po sieci z prędkością światła. Robert Plant, słynny wokalista Led Zeppelin, prawie wybuchł płaczem, kiedy do sióstr Wilson dołączył syn perkusisty Led Zeppelin.

„Stairway to Heaven” jest niezwykle trudnym utworem do wykonania na żywo, z jego energią w kulminacyjnym momencie i skomplikowanymi partiami wokalnymi, ale Ann poradziła sobie z tym zadaniem doskonale. Sprawiła, że zgromadzona publiczność oniemiała. Siła jej głosu w czwartej minucie jest czymś, czego nie możesz przegapić!

Polecane

Może Cię zainteresować