×

Sprzęt ochrony osobistej dotarł do Warszawy. Trzaskowski: „Mamy to”

Sprzęt ochrony osobistej dotarł do Warszawy! To maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji, które lada chwila trafią do szpitali w stolicy. „Personel lekarski musi mieć pewność, że jest dobrze chroniony w zetknięciu z chorymi” – napisał prezydent Trzaskowski.

Sprzęt ochrony osobistej dotarł do Warszawy

W czwartek na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski umieścił informację, która daje nadzieję.

Mamy to! Zamówiony przez nas sprzęt ochrony osobistej, którego tak bardzo brakuje lekarzom i personelowi szpitali, dociera do Miasta Stołecznego Warszawy.

– napisał.

Niepokojące wiadomości na temat tego, jak wygląda rzeczywisty poziom przygotowania personelu medycznego do walki z koronawirusem, docierały z całej Polski. Warszawa nie stanowiła w tej kwestii wyjątku. Ale nowe wieści ze stolicy, są zdecydowanie bardziej optymistyczne.

Jak twierdzi Trzaskowski:

Maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji już są w naszych magazynach i lada chwila trafią do warszawskich szpitali, które tak bardzo ich potrzebują.

50% zamówienia, czyli ok. 90 tys. sztuk różnego rodzaju sprzętu, jest już na miejscu.

12 mln złotych

Personel medyczny to osoby, które każdego dnia ryzykują własnym zdrowiem i życiem, by pomóc chorym. Jak podkreślił prezydent Warszawy, zapewnienie im bezpieczeństwa jest obecnie priorytetem.

Środki na zakup sprzętu pochodzą z rezerwy kryzysowej. Zgodnie z decyzją prezydenta Warszawy, na tel cel przeznaczono 12 mln zł. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na działanie w sytuacjach zaskakujących, związanych z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym.

Prezydent podkreślił również swój podziw wobec szpitali i przychodni, które na własną rękę walczą z trudną sytuacją, związaną z trudnymi obecnie procedurami zakupowymi.

Jak zauważył Trzaskowski:

To kolejny powód, by dziękować, kłaniać się w pas i być dumnym z ludzi, którzy dbają o warszawską ochronę zdrowia!

Koronawirus w województwie mazowieckim

W środę w województwie mazowieckim było już 291 przypadków zarażeń koronawirusem w regionie, w tym trzy ofiary śmiertelne.

Kolejne dwie ofiary koronawirusa na Mazowszu to 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta z Warszawy.

Wśród zakażonych jest również ośmioro dzieci. Nadzorem epidemiologicznym objęto ponad 10 tys. osób.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować