×

W sieci bez większego trudu można znaleźć spowiedź online. Ma ona jednak jeden haczyk

Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty – tak mówi jedno z przykazań kościelnych, do którego nie wszyscy się stosują. Jedni chodzą do spowiedzi znacznie częściej, a jeszcze inni wcale, co wynika chociażby z własnych przekonań i doświadczeń. Dla tych, którzy nie lubią chodzić do Kościoła, a mimo wszystko chcieliby doświadczyć sakramentu pokuty, powstało specjalne rozwiązanie, a mianowicie… spowiedź online „pod patronatem Radia Maryja”.

Tak, dobrze przeczytaliście. Spowiedź online można znaleźć pod adresem ojciec-dyrektor.de. To tam odpowiadamy na kilka pytań, które zadajemy sobie podczas prawdziwej spowiedzi świętej, a następnie wymieniamy swoje grzechy.

Później pokazuje się nam „transmisja do nieba”, a potem wyświetla pokuta: 3 Zdrowaś Mario i… dobrowolna wpłata 25 zł, która „niby” jest przekazywana na rzecz Radia Maryja. Do wpłaty trzeba pobrać specjalny formularz. W razie nieuiszczenia opłat pokutnych spowiedź jest nieważna, a według strony dolicza Ci się kolejny grzech ciężki.

Trzeba przyznać, że kogoś bardzo poniosła fantazja… Choć strona internetowa ma już swoje lata, wciąż jest aktywna.

Polecane

Może Cię zainteresować