×

Sportowiec próbował zgwałcić kobietę. Mimo nagrania sąd uznał go za niewinnego

Sportowiec próbował zgwałcić kobietę idącą do pracy w szpitalu. I chociaż całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu, sąd nie dopatrzył się znamion napaści na tle seksualnym. Jak to możliwe?

Napaść na pielęgniarkę

Pod koniec października 2018 roku 39-letnia pielęgniarka wybierała się właśnie do pracy w szpitalu w Melbourne, gdy zaatakował ją postawny mężczyzna. Wciągnął ją w boczną uliczkę, rzucił na ziemię i położył się na niej, próbując obezwładnić. Kobieta, mimo dysproporcji w wadze i, jak się potem okazało, kondycji, skutecznie się broniła.

Nie wiadomo, jak by się to skończyło, gdyby nowozelandzki policjant nie spłoszył napastnika. Całe zdarzenia nagrała kamera monitoringu. Dzięki temu napastnika bez żadnej wątpliwości zidentyfikowano jako zawodnika futbolu australijskiego, Jacksona Williamsa.

Sportowiec próbował zgwałcić kobietę

Młody sportowiec został oskarżony o napaść seksualną na kobietę. Z aresztu dość szybko wyszedł za kaucją i jak gdyby nigdy nic kontynuował karierę sportową.

Proces trwał blisko dwa lata. Wyrok, który zapadł, wprawił w osłupienie opinię publiczną. Sędzia Mandy Fox uznała, że nie ma dowodów na to, że była to napaść na tle seksualnym. Ostatecznie stanęło na „zwykłej” napaści.

Sportowiec zasłania się niepamięcią. Twierdzi, że miał wtedy 19 lat, sporo imprezował, a tamtego dnia właśnie wracał z całonocnej imprezy. W sądzie szedł w zaparte, że w ogóle nie pamięta tamtego zdarzenia.

Obecnie ma 21 lat i jego obrońcy przekonują, że jest za młody i zbyt utalentowany, by w ogóle iść do więzienia. Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na listopad. Adwokaci Williamsa zapowiadają walkę o całkowite uniewinnienie.

Obejrzyjcie nagranie. Podzielacie zdanie australijskiej sędzi, że napaść nie miała nic wspólnego z próbą gwałtu?

Źródła: www.o2.pl, www.dailymail.co.uk, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Daily Mail, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij