×

Próbował zgwałcić 16-latkę, która łapała „stopa”. Trwają poszukiwania mężczyzny

Próbował zgwałcić 16-latkę, która chciała przejechać się autostopem. Dziewczynie udało się w porę uciec i zawiadomić policję. Funkcjonariusze prowadzą poszukiwania kierowcy. Sporządzono nawet portret pamięciowy.

Przejażdżka autostopem

W nocy z 28 na 29 sierpnia 2020 roku pochodząca z Warszawy nastolatka chciała pojechać w odwiedziny do swojej koleżanki mieszkającej na Ursynowie. 16-latka zdecydowała się dotrzeć do znajomej w nieco niekonwencjonalny jak na obecne czasy sposób. Dziewczynie udało się złapać „stopa”. Niestety nie przewidziała, że mężczyzna, na którego trafił okaże się wyjątkowo niebezpieczny. Chwilę po tym jak wsiadła do samochodu, kierowca próbował ją zgwałcić. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ul. Łagiewnickiej na Ursynowie.

Trudno powiedzieć dlaczego, policja tak długo zwlekała z ujawnieniem informacji na temat zdarzenia. Podkom. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II powiedział:

 Ze wstępnych ustaleń wynika, że około północy pokrzywdzona 16-latka chciała dostać się do swojej koleżanki zamieszkującej przy ul. Kuropatwy na warszawskim Ursynowie. W związku z tym, że nie miała czym tam dojechać, postanowiła skorzystać z tzw. stopa.

Robert Koniuszy twierdzi, że kierujący samochodem miał około 50 lat.

Stając na ul. Puławskiej na wysokości stacji Metro Wilanowska zatrzymała samochód. Był to prawdopodobnie pojazd marki Jeep Grand Cherokee. Za kierownicą siedział mężczyzna w wieku ok. 50 lat, średniej budowy ciała, ok. 180 cm wzrostu, siwe włosy. W trakcie podróży zatrzymał auto i próbował ją zgwałcić. Swojego celu jednak nie osiągnął.

Próbował zgwałcić 16-latkę

Szczęśliwie poszkodowanej udało się uciec. 16-latka powiadomiła policję o szczegółach zdarzenia. Niestety póki co, działania funkcjonariuszy nie przyniosły żadnych rezultatów. Nie udało się odnaleźć mężczyzny ani wpaść na jego trop. Powstał portret pamięciowy, który być może pomoże w namierzeniu sprawcy.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat tożsamości podejrzanego lub jego miejsca pobytu  są proszone o kontakt z policjantami. Można przyjść osobiście do siedziby jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie lub zadzwonić pod nr 47 72 392 50 bądź 47 72 392 51. Obie infolinie są czynne całą dobę. Istnieje także możliwość kontaktu mailowego pod adresem: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl. Przypadki gwałtów są bardzo częste. Niedawno było głośno o masowym gwałcie na 16-latce, do którego doszło w kurorcie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij