×

Masowy gwałt na 16-latce w popularnym kurorcie. Aż 30 oprawców

12 sierpnia w popularnym także wśród polskich turystów izraelskim kurorcie wakacyjnym, Ejlacie, miał miejsce masowy gwałt na 16-latce, w którym uczestniczyć miało aż 30 mężczyzn. Policja ustala czy rzeczywiście do zdarzenia doszło wbrew woli dziewczyny. Sprawa w całym kraju budzi ogromne emocje.

Masowy gwałt na 16-latce

Jak zeznała 14 sierpnia nastoletnia dziewczyna, 2 dni wcześniej została zbiorowo zgwałcona przez grupę około 30 mężczyzn. Do zdarzenia doszło w hotelowym pokoju (jak podały później izraelskie media chodzi o Red Sea Hotel, znany również polskim turystom). Oprawcy mieli nie tylko gwałcić dziewczynę, ale także całe zdarzenie filmować i fotografować. Według zeznań 16-latki w pokoju przez większość czasu przebywało naraz kilku mężczyzn. Podczas gdy jedni ją gwałcili, inni to wszystko nagrywali, a reszta czekała na swoją kolej przed drzwiami pokoju. Nastolatka nie ukrywała, że wcześniej przed całym zdarzeniem piła ze znajomymi alkohol. Tyle wiemy na pewno, jeśli chodzi o zeznania dziewczyny. Reszta jest objęta tajemnicą śledztwa.

Burza wokół sprawy

Domniemany masowy gwałt na 16-latce wywołał ogromne oburzenie w Izraelu, które zaowocowało m. in. kilkoma większymi protestami w kraju. Nad sprawą pracuje aż 20 śledczych, w bardzo ostrym tonie wypowiada się o wielu przedstawiciele tamtejszego życia publicznego. Głos zabrał także premier kraju, Benjamin Netanjahu:

To szokujące, nie ma innych słów. To nie tylko zbrodnia przeciwko tej dziewczynie, to zbrodnia przeciwko samej ludzkości, która zasługuje na wszelkie potępienie. Odpowiedzialni za nią powinni zostać postawieni przed sąd.

Słowa potępienia wyraził także minister obrony Beni Ganc:

Śledztwo policyjne nadal trwa, ale istotne jest, bym przekazał wiadomość tym, którzy byli uczestnikami tej sprawy lub innych podobnych. Jedyne, co pokazaliście to to, do jakiego stopnia deprawacji duszy i moralności jesteście zdolni.

Władze mają dwójkę podejrzanych

Policja w związku ze sprawą zatrzymała już dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie brali udział w zdarzeniu. Obydwoje mają 27 lat i są mieszkańcami odległej od Ejlatu Hadery. Można więc przypuszczać, że także byli w kurorcie na wakacjach. Śledczy cały czas próbują ustalić tożsamość pozostałych mężczyzn.

Sprawa nie jest jednoznaczna

Pomimo bardzo ostrych słów najwyższych oficjeli izraelskich cała sprawa jest jednak mocno niejednoznaczna. Duża część społeczeństwa podejrzewa, że do zdarzenia być może wcale nie doszło wbrew woli dziewczyny. Osoby negujące gwałt twierdzą, że będąc na wakacjach i dodatkowo będąc pod wpływem alkoholu postanowiła się po prostu zabawić. Po tym jednak, jak wytrzeźwiała i zdała sobie sprawę, że to, co zrobiła zostało nagrane i sfotografowane, przeraziła się, że wszystko może trafić do sieci i zrujnować jej reputację. Co zdaniem osób podważających wiarygodność dziewczyny ma tego dowodzić? Przede wszystkim liczne niejasności, jakie się wokół sprawy pojawiły.

Niejasności

Według jednej z wersji zdarzenia nastolatka po tym, jak piła alkohol i bawiła się na mieście ze znajomymi, zajrzała do Red Sea Hotel tylko na chwilę, by skorzystać z toalety. Tam miała zostać przemocą zaciągnięta do pokoju i zmuszona do współżycia. Inna wersja zdarzenia mówi jednak o tym, że nie był to przypadkowy hotel, a po prostu miejsce, w którym jej paczka wynajęła pokoje na wakacje. Mężczyźni, których napotkała, mieli ją natomiast nie zaciągać przemocą, tylko poderwać i namówić na szalony wyczyn.

Gwałt czy orgia?

Poza tym właściciele Red Sea Hotel twierdzą, że ich obiekt jest na tyle niewielki, że podobne zdarzenie nie byłoby w stanie ujść uwadze obsługi hotelu, chociażby ze względu na rzekomy tłum mężczyzn zgromadzony pod drzwiami jednego z pokoi. Nie wiemy także czy dziewczyna przeszła obdukcję i czy ta wykazała ślady stosowania przemocy. Trudno więc stawiać na dzień dzisiejszy kategoryczne wnioski. Być może dopiero sprawa sądowa pozwoli rozstrzygnąć czy masowy gwałt na 16-latce rzeczywiście miał miejsce.

Zdjęcia mają charakter poglądowy i nie prezentują hotelu, w którym zdarzenie miało miejsce.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.rmf24.pl, tvn24.pl, www.timesofisrael.com
Fotografie: www.pikist.com

Może Cię zainteresować