×

Spali smacznie w swoich łóżkach. Kiedy zobaczyli nagranie, przerazili się

Prawdopodobnie nikt w Kiekrzu nie będzie już spał spokojnie. Ten incydent spowodował, że nie tylko domownicy posesji przy ul. Bojerowej będą obawiać się kolejnych nocy. Podczas gdy oni spokojnie spali w domu, po ich ogrodzie grasował włamywacz. Rano oglądając nagranie z monitoringu, przerazili się nie na żarty.

Po ogrodzie grasował włamywacz

Do redakcji lokalnej telewizji WTK, zgłosiła się rodzina w celu przekazania nagrania z ich przydomowego monitoringu. Odkryli oni bowiem, że w nocy po ich posesji grasował zamaskowany włamywacz. Nagranie to przyprawia o szybsze bicie serca.

Według relacji domowników, koszmarne zdarzenie miało miejsce w nocy z 2 na 3 listopada w Kiekrzu (woj. wielkopolskie) przy posiadłości przy ulicy Bojerowej/Żaglowej. Gdy nieświadoma niczego rodzina smacznie spała, w tym czasie po ich ogrodzie grasował włamywacz, który próbował dostać się do domu. Następnego dnia domownicy odkryli wstrząsającą prawdę.

W nocy z 2/3 listopada Ok. 3:30-3:45 w Poznaniu przy ulicy Bojerowej/Żaglowej zamaskowany złodziej wszedł na posesje domu jednorodzinnego. Zasłonięta twarz, rękawiczki. Obejrzał dokładnie samochody, dom. Przeszedł przez bramę i uciekł. Czarne spodnie, ciemno brązowa kurtka. Czarna chusta i czapka. Jasna nerka w pasie

– napisali przestraszeni domownicy, przesyłając do redakcji WTK nagranie z monitoringu.

Są jak duchy…znikają bez śladu

Zajście zostało zgłoszone na policję. Dodatkowo domownicy alarmują o pomoc w rozpoznaniu włamywacza. Prawdopodobnie do momentu gdy nie zostanie on złapany, to nikt w Kiekrzu nie będzie spał spokojnie.

Złodzieje są jak duchy. Włamują się nocami, po cichu plądrują mieszkania i często znikają bez śladu. Co możemy zrobić, aby skutecznie odstraszyć rzezimieszków?

Pomocny zapewne będzie najzwyklejszy czujnik zapalający światło, który możemy zamontować na dwóch rogach budynku tak, by oświetlał większą część posesji. Następnie zamontowane kraty w oknach, będą kolejna zagwozdką dla włamywacza. Wiele firm wykonuje takie zabezpieczenia w stylu nawiązującym np. do ogrodzenia i finalnie wyglądają bardzo efektownie. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na czworonoga, ale obecność psa z pewnością skutecznie odstrasza złodziejaszków. Posiadacze piwnicy mogą także zamontować tam prosty alarm i pamiętać o zamykaniu na klucz drzwi oddzielających piwnicę.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować