×

Pługi po śnieżycach wyjechały na ulice. Zachowanie tego kierowcy od razu nagrano

Zima zaatakowała nasz kraj. By poradzić sobie ze śniegiem i lodem na drogi wyjechały specjalistyczne sprzęty służb drogowych. Drogi krajowe są przejezdne jednak, jak możemy zauważyć na pewnym nagraniu, brak śniegu wcale nie przeszkadza nadgorliwemu kierowcy pojazdu w odśnieżaniu. Opuszczony pług tarł po suchym asfalcie. Nagranie stało się hitem sieci.

Pług tarł po asfalcie

Niemal w całym kraju spadł śnieg. W związku z tym ostatnie dni nie były łaskawe dla kierowców, którzy każdego ranka musieli mierzyć się z trudną sytuacją na polskich drogach. Na części dróg wojewódzkich zalegała warstwa śniegu lub błota pośniegowego. Było naprawdę ślisko.

By poradzić sobie ze śniegiem, służby korzystają nie tylko z tradycyjnych ciężarówek z pługiem, ale także z bardziej skomplikowanych pojazdów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że drogi krajowe są przejezdne. Utrudnienia mogą pojawić się na drogach wojewódzkich czy powiatowych.

Jednak nietypowe zdarzenie, które nagrał pewnie kierowca na jednej z polskich autostrad, może zadziwić. Pojazd do odśnieżania miał opuszczony pług, który tarł po asfalcie.

Facebook

Facebook

„Asfalt się nagrzeje to śnieg nie poleży!”

Najdziwniejsze było to, że zarówno na drodze jak i w okolicy nie było śniegu. W wyniku tarcia pługa o suchą nawierzchnię pojawiły się iskry. Filmik opublikowano na kanale Lubuskich Łowców Burz.

Nagranie szybko stało się hitem w sieci. Możemy przyznać, że jest to dość niecodzienny widok, na który zareagowali internauci. Mianowicie zaczęli oni żartować z zaistniałej sytuacji.

Przygotowania do odśnieżania. Jak spadnie śnieg, będą gotowi i nikt nie będzie narzekał

– stwierdził żartobliwie jeden internauta.

Tak zwane ostrzenie pługa na zimę

– dopowiedział inny.

Asfalt się nagrzeje to śnieg nie poleży! Ale pomyślane!

– wywnioskował komentujący.

Mknie niczym Św Mikołaj tylko gwiezdny ślad po nim zostaje

– zażartował jeden z internautów.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: facebook

Może Cię zainteresować