×

W czasie lotu rozbiło się okno samolotu i „wessało” jedną pasażerkę. Inni próbowali ją ratować

Ten lot pasażerowie zapamiętają na długo. Samolot linii Southwest Airlines leciał z Nowego Jorku do Dallas. Podczas lotu jedna z łopatek wentylatora oderwała się od piasty. Uszkodziło to cały silnik, który wybuchł. Eksplozja była tak silna, że rozbiła okno, które momentalnie wessało jedną z pasażerek maszyny. Po tym zdarzeniu samolot musiał wylądować awaryjnie.

Inni próbowali ją ratować

Jakiś czas po starcie jeden z silników feralnego samolotu eksplodował. Najprawdopodobniej któryś z odłamków uderzył w szybę i rozbił ją. Spowodowało to „wyssanie” jednej z pasażerek poza maszynę. Inni podróżujący próbowali ją ratować, niestety na próżno. Niektórzy wspominają, że „wszędzie była krew”.

Samolotem podróżowało łącznie 144 pasażerów oraz 5 członków załogi. Szczęśliwie, pilotom udało się wylądować awaryjnie w Filadelfii.

Relacje pasażerów

Jeden z lecących samolotem mężczyzn, Marty Martinez, w rozmowie z CNN tak opisuje całą sytuację:

Czuliśmy podmuch powietrza z zewnątrz, a później także dym wlatujący przez okno. Byłem pewny, że nie przeżyję

Młody mężczyzna w czasie tej rozmowy wyznał również, że zarówno on, jak i jego kolega próbowali napisać do swoich żon ostatnie wiadomości.

Martinez na swoim Facebooku relacjonował na żywo to, co działo się na pokładzie przed lądowaniem:

Dzieje się coś złego z naszym samolotem. Prawdopodobnie spadamy!

Kolejna z pasażerek wyznała:

Po prostu pamiętam, jak trzymałam rękę mego męża i po prostu modliliśmy się, modliliśmy i modliliśmy się. Wszyscy płakali i byli zdenerwowani. Było tam jednak kilku pasażerów, którzy byli silni i krzyczeli do innych „Wszystko w porządku! Wszystko będzie dobrze!”

Trwa wyjaśnianie

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu podaje, że w wyniku tych nieszczęśliwych wydarzeń śmierć poniosła jedna osoba. Stacji CBS News udało się ustalić, że chodzi o Jennifer Riordan, mężatkę oraz matkę dwójki dzieci. Kobieta pracowała w firmie Wells Fargo w Nowym Meksyku. Wiadomo również, że siedem innych osób zostało rannych.

Federalna Administracja Lotnictwa potwierdziła także, że doszło do uszkodzenia silnika, kadłuba oraz okna. Trwa wyjaśnianie przyczyn i szczegółów tego zajścia.

To nie pierwszy raz?

W sieci pojawiają się głosy, że nie jest to pierwszy problem z samolotem tych linii lotniczych. Jeden z użytkowników Twittera opublikował nagranie, które podpisał w następujący sposób:

Płonący silnik w Southwest Arilines to najwyraźniej nic nowego. Wideo pochodzi sprzed miesiąca

Prezes linii lotniczych Southwest Airlines w oświadczeniu podkreślił, że firma rozpocznie rozszerzone procedury kontroli floty.

Może Cię zainteresować

zamknij