×

61-letni sołtys zginął od postrzału. Policja poszukuje sprawcy

Sołtys zginął od postrzału w środę po południu w miejscowości Zbrza w powiecie kieleckim. Policja publikuje portret pamięciowy domniemanego sprawcy. Mężczyzna jest uzbrojony i niebezpieczny.

Sołtys zginął od postrzału

Do postrzelenia 61-letniego mieszkańca gminy Morawica doszło w środę 8 lipca. Znaleziono go w Zbrzy w powiecie kieleckim z postrzałową raną głowy po godzinie 14. Jak poinformowała świętokrzyska policja:

Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji w miejscowości Zbrza, znalazł ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy.

Jak ujawnił w rozmowie z PAP Karol Macek, oficer prasowy świętokrzyskiej policji, że reanimacja, podjęta natychmiast po znalezieniu rannego, nie przyniosła rezultatu:

Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to, jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków.

sołtys zginął od postrzału
Freepik

Policja szuka sprawcy

Jak nieoficjalnie wspominają funkcjonariusze, w ofierze  rozpoznano 61-letniego sołtysa miejscowości Morawica. Zabójca też jest policji znany, kłopot w tym, że uciekł z miejsca przestępstwa, a obecnie zapewne się ukrywa. Policja publikuje portret domniemanego sprawcy i prosi o pomoc:

Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem. Poszukujemy 57- letniego Leszka Gawiora, który może mieć związek ze śmiercią 61-letniego mieszkańca gminy Morawica. Mężczyzna ostatnio ubrany był w ciemną kurtkę, czerwoną koszulkę oraz długie spodnie. Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o kontakt z policją. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny.

W obławie biorą udział policjanci kryminalny i drogówka. Jak przyznaje oficer prasowy:

W akcję zaangażowani są funkcjonariusze prewencyjni kryminalni i ruchu drogowego. Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij