×

Policyjna obława na Pomorzu! Mężczyzna próbował porwać 11-letnią dziewczynkę

Policyjna obława na Pomorzu. Trwają poszukiwania 40-letniego mężczyzny, który próbował porwać kilkunastoletnią dziewczynkę. W akcji biorą udział psy służbowe oraz policyjny śmigłowiec. Policjanci udostępniają wizerunek podejrzewanego i proszę o pomoc osoby, które mają wiedzę o miejscu jego pobytu.

Zgłoszenie o próbie porwania dziewczynki na terenie powiatu gdańskiego policjanci otrzymali w środę popołudniu.

Policyjna obława na Pomorzu. Policja szuka 40-latka, który próbował porwać kilkunastoletnią dziewczynkę

Policjanci otrzymali zgłoszenie o napaści na kilkunastoletnią dziewczynkę. Mężczyzna miał ją zaatakować. Na szczęście udało się jej uciec. Policjanci natychmiast zaczęli szukać tego mężczyzny. On uciekał samochodem, dlatego też padła decyzja o szeroko zakrojonych działaniach blokadowych

– relacjonuje podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W pewnym momencie mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Do akcji poszukiwawczej włączył się śmigłowiec policyjny. Wykorzystywano również psy służbowe.

Policja publikuje zdjęcie mężczyzny i apeluje o pomoc

40-latek miał się poruszać się Oplem Vectrą. Policjanci ustalili już dane personalne poszukiwanego mężczyzny. Posiadają też jego zdjęcie i publikują jego wizerunek.

Podinsp. Maciej Stęplewski zwraca się o pomoc do wszystkich, którzy wiedzą gdzie może przebywać mężczyzna:

Priorytetem jest teraz jego zatrzymanie (…). Proszę osoby, które mogą wskazać miejsce jego pobytu o kontakt. Gwarantujemy pełną anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie przez nas sprawdzona.

Mężczyzna, którego wizerunek publikujemy ma 40 lat, krępą budowę ciała, ciemne, krótkie włosy. Ubrany był w spodnie moro i podkoszulkę. Lewą rękę ma owiniętą bandażem.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia i ma informacje o miejscu jego pobytu, proszony jest o kontakt z Policją pod numerem alarmowym 112. (KWP Gdańsk)

Poszukiwania trwają w całym województwie pomorskim. Rzecznik pomorskiej policji uspokoił, że dziewczynka jest cała i zdrowa. Wczoraj została jej udzielona pomoc. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności policja nie udziela na razie więcej informacji.

Nieoficjalnie: próba porwania dla okupu?

Zgodnie z nieoficjalnymi ustaleniami RMF24, mężczyzna mógł próbować porwać dziewczynkę dla okupu. Jak podaje RMF24:

Napastnik miał zatrzymać jadącą rowerem dziewczynkę na lokalnej drodze. Miał zaoferować jej sprzedaż koralików, a gdy chciała odjechać, mężczyzna miał zarzucić jej sznurek na szyję, przeciągnąć w zarośla, tam skrępować i zakleić usta taśmą.

Dziennikarz RMF FM ustalił, że napastnik miał wspomnieć dziewczynce, że chodzi o okup i że nic jej nie zrobi. I dlatego pod uwagę brana jest wersja o uprowadzeniu dla okupu. Według RMF24 śledczy nie wykluczają jednak również innego scenariusza: napaści mężczyzny niezrównoważonego psychicznie.

Zgodnie z nieoficjalnymi ustaleniami dziennikarza RMF FM dziewczynka miała przekonać mężczyznę, by ją rozwiązał, obiecywała, że nikomu niczego nie powie.

Źródła: www.rmf24.pl, tvn24.pl, dziendobry.tvn.pl, www.polsatnews.pl, Obława na Pomorzu. Policja szuka mężczyzny, który próbował porwać dziecko - Trójmiasto (onet.pl)
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować