×

W Tatrach spadł wczoraj pierwszy śnieg. Zima zaskoczyła turystów

Choć astronomiczne lato skończyło się dopiero wczoraj, zima już zdążyła zaskoczyć – tym razem jednak nie drogowców lecz turystów. W Polsce, a dokładniej w Tatrach, spadł bowiem pierwszy śnieg, który przyprószył szczyty świeżym puchem. W sieci pojawiło się już mnóstwo zdjęć obrazujących piękne, obsypane śniegiem góry.

„Szlaki zrobiły się śliskie”

Temperatura na Kasprowym Wierchu spadła do minus jednego stopnia, co sprzyjało opadom śniegu. I choć widok białych szczytów cieszy turystów, nie można zapominać o negatywnym wpływie białego puchu na warunki panujące w górach. Głos w tej sprawie zabrał dyżurny ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach z uwagi na opad śniegu, a w niższych partiach deszczu, pogorszyły się. Szlaki zrobiły się śliskie i lepiej jest zrezygnować z wysokogórskich wypraw

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ?Marinka? (@marinka_leto)

Przed nami babie lato

Jak donoszą źródła, śnieg spadł w Tatrach od wysokości 1800 metrów w górę. Synoptycy uważają jednak, że pierwsze opady śniegu w tatrach wcale nie oznaczają rychłego nadejścia zimy – na nią jest jeszcze odrobinę za wcześnie. Co prawda najbliższe dni w Tatrach będą nieco chłodniejsze, ale już wkrótce czeka nas babie lato. To bardzo dobra wiadomość dla turystów, którzy lubią podróżować, kiedy pod ich nogami nie ma jeszcze skrzypiącej, grubej warstwy śniegu.

Polecane

Może Cię zainteresować