×

Śmiertelny wypadek w Zieleńcu. Mężczyzna z 8-letnim synem wjechali quadem pod pociąg

Śmiertelny wypadek w Zieleńcu w województwie mazowieckim. Do tragedii doszło na przejeździe kolejowym. 29-letni mężczyzna i jego 8-letni syn wjechali quadem wprost pod pociąg Intercity „Słowacki”.

Śmiertelny wypadek w Zieleńcu

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 7 marca. 29-latek wybrał się z ośmioletnim synem na przejażdżkę quadem. Około godziny 17.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Zieleniec w powiecie węgrowskim, w województwie mazowieckim, uderzył w nich pociąg PKP Intercity „Słowacki” jadący z Wrocławia do Białegostoku.

Policja ustala, dlaczego mężczyzna z dzieckiem w ogóle znalazł się na zamkniętym przejeździe kolejowym. Jak ujawniła oficer prasowa policji w Węgrowie, sierż. szt. Monika Księżopolska, ciężko byłoby go nie zauważyć:

Przejazd jest wyposażony w rogatkę i sygnalizację świetlną.

Policyjne śledztwo

Okoliczności wypadku wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Węgrowie i Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Ruch kolejowy na trasie do Białegostoku został wstrzymany.

Pociągiem „Słowacki” podróżowało około 130 osób. Wszystkich dowieziono autobusami do stacji docelowych. Jak wspominali w rozmowie z fotoreporterem TVN24, siedząc w pociągu, zdawali sobie sprawę, że stało się coś złego.

W pociągu było słychać głośne trzaski, a potem pociąg zaczął ostro hamować

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tragedii

śmiertelny wypadek w Zieleńcu
TVN24
Źródła: tvn24.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl

Może Cię zainteresować

zamknij