×

46-latek wracał z zakupów do domu. Roztrzaskany samochód znaleziono na drodze

Śmiertelny wypadek w Zaborze. Kierujący samochodem osobowym zjechał z drogi i z ogromną siłą uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu. Przyczynę wypadku ustalają policjanci.

Śmiertelny wypadek w Zaborze

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 21 czerwca, około godz. 10 na drodze w Zaborze koło Zielonej Góry (woj. lubuskie). Jak podaje serwis Fakt, kierujący samochodem osobowym marki Ford z niewyjaśnionych okoliczności zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była do tego stopnia ogromna, że przód samochodu został całkowicie zmiażdżony. Z Forda wypadł też silnik razem ze skrzynią biegów.

Na miejsce wezwano trzy zastępy straży pożarnej (w tym ochotnicy z Zaboru), policję z Zielonej Góry oraz zespół karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby dostać się do nieprzytomnego 46-letniego kierowcy.

Walka o życie trwała długo

Kiedy tylko wyciągnięto mężczyznę ze zmiażdżonego samochodu, zaczęto go reanimować. Walka o jego życie trwała ponad 1,5 godziny.

Strażacy oraz ratownicy medyczni reanimowali kierowcę na zmianę, robili co tylko mogli aby uratować życie. Niestety mimo podjętej reanimacji kierowca zmarł.

– podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Jak relacjonuje Fakt, mężczyzna wracał z zakupami do domu. Niestety już tam nie dotarł. Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności tragedii.

Źródła: www.fakt.pl, www.newslubuski.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować