×

Śmiertelna choroba atakuje. Małgorzata Kożuchowska prosi o pomoc

Śmiertelna choroba atakuje – trwa wyścig z czasem! O pomoc apeluje Małgorzata Kożuchowska. Liczy się każda złotówka…

Franio choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), a jego szansa na życie kosztuje… 9 milionów złotych!

Śmiertelna choroba atakuje

Franio Marcinkowski to najstarszy chłopiec w Polsce z SMA typu 1. Najstarszy, choć dziecko ma zaledwie 15 miesięcy! Chłopiec pochodzi z Namysłowa. Jego stan jest bardzo poważny, trwa prawdziwy wyścig z czasem.

Mama Frania mówi:

W ciągu 7 tygodniowego pobytu na OIOM-ie żegnaliśmy się z nim kilka razy… Nie potrafię wyrazić co wtedy czułam, strach był paraliżujący.

Choroba zabiera Franiowi możliwość poruszania, zabija odporność, wyłącza funkcje życiowe… każdy dzień przybliża tego maluszka do śmierci. Jedyne, co może pomóc, to niewyobrażalnie droga terapia, którą trzeba zastosować zanim chłopiec skończy 2 latka! Czas niemiłosiernie się kurczy, a rodzicom pozostało do zebrania jeszcze ponad 3 miliony złotych.

Chociaż udało się zrobić naprawdę wiele i zgromadzić ponad 5 milionów złotych, to wciąż mało… za mało, żeby uratować życie dziecka.

Małgorzata Kożuchowska apeluje o pomoc

Frania może ocalić tylko terapia najdroższym lekiem na świecie! Bez pomocy ludzi dobrej woli, zebranie wymaganej kwoty 9 milinów złotych jest po prostu niemożliwe.

Do drużyny Frania przyłączają się znane osoby. O pomoc dla chłopca zaapelowała Małgorzata Kożuchowska. W filmie opublikowanym na facebookowym profilu, znana aktorka mówi:

Franiu, trzymaj się! Życzę Ci bardzo dużo zdrowia. Całusy wielkie.

Mimo wszelkich wysiłków, tempo zbiórki ostatnio zwolniło, a dla małego Frania liczy się każdy dzień. Chorobę wykryto stosunkowo późno, bo dopiero w 8 miesiącu życia chłopca. Rodziców postawiono przed wyzwaniem zgromadzenia kosmicznej kwoty w zaledwie kilka miesięcy…

siepomaga.pl/franioMałgorzata Kożuchowska dołącza do walki o Frania❤️❤️Pani Małgosiu dziękujemy za wielkie❤️Razem możemy wszystko❤️❤️ #all4franio #wszyscydlafrania ❤️ #chodakowskaewa #chodagang #chodakowska #ewachodakowska #małgorzatakożuchowska #kożuchowska #przetakiewicz #joannaprzetakiewicz #sma #fucksma #spinalmuscularatrophy #fight #babyboy #fighterforlife #drużyna #help #hope #togetherwecan #team #fundraising #charytatywnie #charity

Opublikowany przez Franio Marcinkowski kontra SMA Sobota, 25 stycznia 2020

Najdroższy lek świata

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA – z angielskiego: spinal muscular atrophy) to choroba genetyczna, która zdarza się średnio raz na 10 tysięcy urodzin dzieci.

Zolgensma to lek, który jest jedyną szansą dla dzieci chorych na SMA do 2. roku życia. Chore niemowlęta mogą nie dożyć drugich urodzin… SMA stopniowo zabiera im wszystkie siły, zdolność do ruchu, jedzenia i oddychania.

Kosmicznie drogi lek jest produkowany przez szwajcarski koncern medyczny Novartis. Koszt terapii to 2,1 miliona dolarów. A w przypadku dzieci z Polski, dochodzą jeszcze koszty podróży i pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Znane osoby, takie jak Małgorzata Kożuchowska, otrzymują wiele próśb o to, by pomóc potrzebującym. Nie są w stanie odpowiedzieć na każdą z nich. Jak wybrać tego, kogo powinno się wesprzeć?

Aktorka nie pozostała obojętna.

Franiowi pozostało niewiele czasu. Nadal mamy szansę, aby mu pomóc!

http://

Źródła: pikio.pl, www.siepomaga.pl, popularne.pl, nto.pl
Fotografie: Facebook.com

Może Cię zainteresować