×

Tragedia podczas rozbiórki obiektu! Śmierć 29-letniego mężczyzny zarejestrowały kamery

Śmierć w trakcie rozbiórki stadionu! Jeden z pracowników zginął na miejscu podczas prac budowlanych. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera. Nagranie mrozi krew w żyłach!

Wieloletni obiekt kulturalny

Kompleks sportowo-koncertowy Petersburg (CCM , kompleks sportowo-koncertowy imienia V.I. Lenina) to jeden z największych tego typu obiektów sportowych w Europie.

Ostatnim wydarzeniem przed zamknięciem JCC do odbudowy był koncert amerykańskiej piosenkarki Jennifer Lopez w dniu 11 sierpnia 2019 r. Planowano początkowo przebudowę całego obiektu, ostatecznie jednak zadecydowano o jego zburzeniu. Okoliczni mieszkańcy protestowali przeciwko takiemu rozwiązaniu, twierdząc, że jest to zabytek i ważny element ich miasta.

Śmierć w trakcie rozbiórki stadionu

31 stycznia 2020 r. w trakcie prac budowlanych nagle obiekt się zawalił. Nieplanowane zawalenie nastąpiło podczas demontażu stalowej membrany (naprężenia) dachu kompleksu sportowego.

W wyniku tego zdarzenia robotnik, 29-letni Matvey Kucherov zmarł pod gruzami. Kołyska czekała na niego na dachu, ale ten odpiął zabezpieczenie i przystąpił do przecinania jednej z lin przytrzymujących dach. Było ich 112, z czego 9 już przecięto. Dziesiąta okazała się… ostateczną.

Kiedy dach zaczął się kruszyć, młody mężczyzna rzucił się na kołyskę, ale wszystko zawaliło się bardzo szybko. 29-latek nie zdążył wejść do kołyski i spadł z wysokości 40 metrów. Lekarze, którzy przybyli na miejsce potwierdzili zgon mężczyzny.

CCM to jeden z największych kompleksów w Petersburgu. Wcześniej odbywały się tutaj zawody sportowe i koncerty gwiazd muzyki pop. W przyszłości planowano tam stworzyć największą w kraju arenę hokejową…

Źródła: www.rmf24.pl, rg.ru, www.rbc.ru, www.dw.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Youtube , RG

Polecane

Może Cię zainteresować