×

69-letni pracownik zmarł w szczecińskiej siedzibie Amazon Polska

Amazon od blisko 25 lat dostarcza wszystkim Amerykanom upragnione przedmioty, zakupione w internecie. Od wielu lat starano się o otwarcie polskiego oddziału Amazon, aż w końcu w 2014 roku, w Kołbaskowie pod Szczecinem powstało Amazon Polska.

Śmierć nowego pracownika

Jak podaje portal money.pl w sobotę rano, tuż przed rozpoczęciem porannej zmiany w siedzibie firmy znaleziono martwego pracownika. Według ustaleń był to 69-letni mężczyzna, który w Amazonie pracował od ośmiu dni.

Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie powiedziała Gazecie Szczecińskiej:

Nic na to nie wskazuje, że był to wypadek przy pracy. Prokuratura prowadzi postępowanie, które ma ustalić wszystkie okolicnzości związane z tym zgonem.

Obecnie firma nie udziela szczegółowych informacji na temat tego przykrego zdarzenia

Wiadomo jednak, że nocna zmiana kończy się o godzinie 4:30, zaś poranna przychodzi do pracy półtorej godziny później. Nie wiadomo, o której godzinie nastąpił zgon i jakie są przyczyny śmierci 69-latka.

Pracownicy firmy potwierdzają, iż mimo tego, że mężczyzna pracował w firmie krótko, był ważnym członkiem zespołu.

Nasze myśli i modlitwy są z rodziną i bliskimi zmarłego w tym bardzo trudnym czasie – mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon Polska w rozmowie z Gazetą Szczecińską.

Od początku działalności Amazon Polska nie ma dobrej opinii

Według osób, które pracowały w siedzibie, panują tam nieludzkie warunki pracy, a wynagrodzenie jest bardzo niskie. Firma zdecydowała się również na rozwiązanie, które informuje pracowników o tym czy dobrze wykonują swoje obowiązki. Poprzez wibrację opasek, dana osoba jest informowana czy dobrze pracuje czy też nie. Takie rozwiązanie ma również drugie rozwiązanie – większa kontrola pracowników.

Może Cię zainteresować